We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Erik Friemuth TUI’den ayrılıyor

Erik Friemuth TUI’den ayrılıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

TUI Hotels & Resorts Genel Müdürü ve TUI Grubu Pazarlama Direktörü Erik Friemuth, yeni yılın başında TUI Grubu dışında yeni bir göreve başlayacak ve CEO olarak farklı bir şirketin operasyonel sorumluluğunu üstlenecek.

TUI Group basın bülteninde; TUI Group CEO Sebastian Ebel ile Erik Friemuth’un bu kararla ilgili yaptıkları açıklamalara da yer verildi.

Sebastian Ebel :
“Erik Friemuth ile 2014 yılında TUI’ye katılmadan önce başlayan uzun ve yakın bir çalışma arkadaşlığım olduğu için bu değişiklikten büyük üzüntü duyuyorum. Önceki görevlerimizde zaten iş arkadaşıydık. Böylesine uzun bir işbirliği güçlü bir bağ yaratıyor. Her ne kadar Erik Friemuth’u TUI’de tutmak istesem de, Grup düzeyinde geçirdiği on başarılı yılın ardından bir şirketin CEO’su olarak doğrudan operasyonel sorumluluk alma isteğini anlıyorum. Erik Friemuth, TUI’nin küresel bir güç markası haline gelmesinde ve TUI’nin otel markalarının iddialı bir büyüme programıyla güçlü bir şekilde konumlandırılmasında belirleyici bir rol oynamıştır. Kendisinin sorumlu olduğu markanın yeniden lansmanı, kalıcı bir başarı öyküsüdür. Bugün kulağa apaçık gelen şey, büyük ticari fırsatlara sahip muazzam bir meydan okumaydı, ancak uygulamada da aynı derecede büyük riskler vardı. Erik Friemuth TUI markasını güçlendirdi ve daha geniş bir şekilde konumlandırdı. Bu markayı sıfırdan başlattığımız için TUI Blue da onun kişisel başarı öyküsünün bir parçasıdır. Grup İcra Komitesindeki tüm meslektaşlarım adına, son on yıldaki iyi işbirliği ve büyük katkıları için kendisine teşekkür etmek istiyorum. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.”

Erik Friemuth:
“Sebastian Ebel’e ve tüm TUI ekibine geçtiğimiz on yıl boyunca gösterdikleri işbirliği ve çalışmalarıma duydukları güven için teşekkür ederim. Otelcilik sektöründe yeni bir marka geliştirebildim ve büyümesini hızlandırabildim. TUI’de geçirdiğim süre heyecan verici ve çok hareketliydi. Şirkette geçirdiğim yaklaşık on yılın ardından, artık yeni bir görev üstlenmemin zamanı geldi. Özellikle son birkaç yıldır stratejik düzeyde çalıştıktan sonra, yeni görevimde stratejik çalışmalarımın yanı sıra operasyonel bir rol üstlenmek ve bir şirketi doğrudan yönetmek istiyorum. Yılın başında yeni bir göreve başladığım için şimdi bu fırsatla karşı karşıyayım.”

Yorum Yaz