We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Fransız Hükumeti protestolara rağmen ümitli

Fransız Hükumeti protestolara rağmen ümitli

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Eyfel Kulesi, Loire Vadisi’ndeki şatolar – ve yanan arabalar. Fransa’ya gelen turistler, 17 yaşındaki Nahel Merzouk’un polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke çapında patlak veren öfke ülkeye gelen turistlere de yansıdı.

Otel sahipleri bazı bölgelerde rezervasyonların düştüğünü belirtirken, Fransız hükümeti Perşembe günü turizm endüstrisi için genel tablonun gayet iyi olduğunda ısrar etti ve yaşanan bunca duruma rağmen ziyaretçilere “harika bir sezon” sözü verdi.

Otel Ticareti ve Endüstrileri Birliği (UMIH), protestoların ardından Marsilya’daki otel iptallerinin %30’da kaldığını bildirdi.

Ancak ticaret ve turizmden sorumlu bakan Olivia Grégoire, UMIH temsilcilerinin de katıldığı Perşembe günkü toplantıda bu rakamları yalanladı.

Bakanlık, gençler ve polis arasında günlerce süren çatışmalar, arabaların ve kamu binalarının yakılması ve mağazaların yağmalanmasını içeren şiddet olaylarından etkilenen turizm işletmelerine yardım sözü verdi. Olaylar Paris de dahil olmak üzere Fransa genelinde yaklaşık 500 şehir ve kasabayı vurdu.

Grégoire, “Izdıraba ızdırap, sorunlara sorun eklemeyelim,” dedi. “Bu sezonu harika bir sezon haline getirmek için her şeye sahibiz. Gerçek şu ki bugün Paris, Marsilya ve Lyon’da restoranlar, oteller ve mağazalar açık ve en önemli şey de bu.”

Yorum Yaz