9.5 C
Antalya
Pazartesi, Ocak 17, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

GastroAntalya yoğun ilgi gördü

GastroAntalya21 Uluslararası Gastronomi Festivali Expo 2016 İç Bahçeler’de başladı.

Türkiye dışında 30 ülkeden 400 yerli 150 yabancı yarışmacının 25 kategoride mücadele ettiği festivalde ülkemizin ve dünyanın önde gelen şefleri de jüri üyesi olarak görev yapıyor.

İlki 2019 yılında düzenlenen geçen yıl ise pandemi nedeniyle ertelenen festivalin ikincisine katılım yüksek oldu. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın 30 ülkesinden gelen yüzlerce yarışmacı en lezzetli ürünleri ortaya çıkarmak için çaba gösterdiler.

Jüri başkanlığın Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takım Direktörü Abdi Gündüz’ün yaptığı yarışmanın açılışına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aşçılar Federasyonu Başkanı Bayram Özrek, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Yörük Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Aykut Ege, Antalya Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Figen Sayın, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Masterchef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı’nın yanında, gastronomi öğretmenleri ve öğrenciler de katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğası ve tarihi dünyanın tanıdığı kent olan Antalya’nın artık gastronomisi ile de adından söz ettirmesi gerektiğini belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış seremonisinden sonra Gastronomi Türk Milli Takım üyeleri ve şefler ile görüşen Başkan Ümit Uysal ve diğer protokol mensupları yarışmacılara da başarılar dilediler.

Üç gün sürecek olan yarışmaların ikinci gününde Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Rafet İnce’nin de festivale katılması bekleniyor. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan festival saat 10.00-17.00 saatleri arasında düzenleniyor. Festivalde ayrıca fuaye alanında çeşitli bölgelerden gelen yöresel ürünler de sergileniyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER