We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel GastroAntalya yoğun ilgi gördü

GastroAntalya yoğun ilgi gördü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

GastroAntalya21 Uluslararası Gastronomi Festivali Expo 2016 İç Bahçeler’de başladı.

Türkiye dışında 30 ülkeden 400 yerli 150 yabancı yarışmacının 25 kategoride mücadele ettiği festivalde ülkemizin ve dünyanın önde gelen şefleri de jüri üyesi olarak görev yapıyor.

İlki 2019 yılında düzenlenen geçen yıl ise pandemi nedeniyle ertelenen festivalin ikincisine katılım yüksek oldu. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın 30 ülkesinden gelen yüzlerce yarışmacı en lezzetli ürünleri ortaya çıkarmak için çaba gösterdiler.

Jüri başkanlığın Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takım Direktörü Abdi Gündüz’ün yaptığı yarışmanın açılışına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aşçılar Federasyonu Başkanı Bayram Özrek, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Yörük Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Aykut Ege, Antalya Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Figen Sayın, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Masterchef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı’nın yanında, gastronomi öğretmenleri ve öğrenciler de katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğası ve tarihi dünyanın tanıdığı kent olan Antalya’nın artık gastronomisi ile de adından söz ettirmesi gerektiğini belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış seremonisinden sonra Gastronomi Türk Milli Takım üyeleri ve şefler ile görüşen Başkan Ümit Uysal ve diğer protokol mensupları yarışmacılara da başarılar dilediler.

Üç gün sürecek olan yarışmaların ikinci gününde Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Rafet İnce’nin de festivale katılması bekleniyor. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan festival saat 10.00-17.00 saatleri arasında düzenleniyor. Festivalde ayrıca fuaye alanında çeşitli bölgelerden gelen yöresel ürünler de sergileniyor.

 

 

Yorum Yaz