We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Giriş Ücretlerine Zam Geldi

Giriş Ücretlerine Zam Geldi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri, 1 Ağustos itibarıyla zamlandı. Yapılan zamların ana nedeni artan döviz kurları olarak gösterilirken, özellikle yabancı turistlerin giriş ücretlerindeki artış dikkat çekiyor.

Ancak Türk vatandaşları için müze ziyaretleri hala uygun fiyatlı. Yurt içi turistler, yıllık sadece 60 lira karşılığında Müze Kart satın alarak, Bakanlığa bağlı 350’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilecek.

Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı da geçtiğimiz günlerde 18-25 yaş arası gençlere yönelik sevindirici bir duyuru yaptı. Bu yaş aralığındaki gençler, dijital Müze Kartları sayesinde tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz olarak girebilecekler.

Zamlı liste açıklandığında, bazı popüler müze ve ören yerlerinin yeni giriş ücretleri şu şekilde belirlendi:

İstanbul Havalimanı Müzesi: 13 Euro
Efes Antik Kenti: 700 TL
Pamukkale Ören Yeri: 700 TL
Aspendos: 340 TL
Ihlara Vadisi: 330 TL
Kız Kulesi: 550 TL
Galata Kulesi: 650 TL
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: 450 TL
Göreme Ören Yeri: 480 TL
Anadolu Medeniyetleri Müzesi: 280 TL
Patara Ören Yeri: 340 TL
Troya Müzesi: 330 TL

ZAMLARA TEPKİ

Sezon ortasında müze ve ören yerlerine beklenmedik yüksek zam uygulamasına tepkiler de geldi.

SICPA müze ve ören yerlerine giriş ücretlerini 1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncellediğini bir mail ile tüm acentelere. duyurdu. SICPA Seyahat acentelerine yaptığı yazılı paylaşımda müze ve ören yerlerine giriş ücretlerinde yüzde 30 ile 125 arasında zamlandığı bilgisi paylaşıldı.

Akay Travel Service haberi, “Durağan seyir eden turizm mevsiminin ortasında ki bu fiyat artışı bilgi paylaşımı seyahat acentaları tarafından olumlu karşılanmamıştır. Bilgi paylaşımının zamlı fiyat tarifelerinin başlangıcından 1 hafta önce duyurulması ise pes dedirtti” yorumu ile paylaştı.

Yorum Yaz