Havacılık Sektörüne Yön Verenler Connect 2020 ile Antalya’da

Güncel 14 Şubat, 17:27'de eklendi

Havacılık Sektörüne Yön Verenler Connect 2020 ile Antalya’da

Uluslararası havacılıkta önemli bir yere sahip Connect- Antalya Rota Geliştirme Forumu’nun 17.si Fraport TAV Antalya Havalimanı ev sahipliğinde 19-21 Şubat2020 tarihleri arasında Antalya’da  gerçekleştirilecek. Bu önemli organizasyonda havacılık sektörüne yön verenler Antalya’da bir araya gelecek. Forum, Antalya tanıtımına büyük katkı sağlanacak. 19-21 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek forumun basın lansmanı ise Susesi Luxury Resort’te gerçekleşti.

TAV- Connect 2020

Hiç Uçamayanlara Antalya’yı Tanıtacağız

Toplantı da konuşan Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Bilgihan Yılmaz, Connect  etkinliğinin 17’ncisine Antalya’da ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Etkinlik hakkında ise şu konuşmayı gerçekleştirdi. Yılmaz ; “Etkinliğin amacı havalimanlarını ile hava yollarını bir araya getirerek, yeni rotaları tanıtmak ve yeni trafik ağlarını oluşturmaya katkı sunmak. Connect 2020’de 70 hava yolu yer alacak. Bunların arasında 40’ı Antalya’ya rotası olmayan hava yolu da var. Hedefimiz, bu hava yollarına Antalya’yı tanıtmak ve yeni rotalar eklemeklerini sağlamak.” dedi.

Turizmin 12 Aya Yayılmasına Büyük Katkı

Yılmaz konuşmasına;“  İlk kez bu etkinlik kış aylarında gerçekleşecek bunu bilerek seçtik. Turizmin yavaşladığı aylarda Antalya’mızın 12 ay turizme hizmet etmesine katkı sağlamak istiyoruz. Connect 2020 ile üç gün boyunca foruma katılacak hava  yolu ve tedarikçilerini Antalya’da konaklatarak onlara Antalya’nın  tarihi ve doğa değerlerini tanıtacağız.  Gözlemlerimiz neticesinde son iki yıldır kış trafiği iki kat arttı. Bunu daha da geliştireceğiz.” şeklinde devam etti.

Tüm Paydaşların Başarısının Sonucunda Antalya Kazanacak

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ise konuşmasında “Tav Fraport TAV Antalya Havalimanı olarak büyük bir formu Antalya’ya getirmek için ciddi adımlar attık ve bunu gerçekleştirdik. Bu sadece bizim başarımız değil. Antalya Valimiz Münir Karaloğlu başta olmak üzere tüm paydaşlara teşekkürü borç biliriz. Bu etkinlik dünyada havacılık sektöründe çok prestiji olan bir forum. Geçen sene İtalya’da gerçekleşti. Bu yıl ülkemizde gerçekleşmesi ve Antalya’mız da olması büyük avantaj. Kış dönemine denk gelmesi ise çok önemliydi. Bizim için bu aylarda Antalyamızı tanıtmak için büyük fırsat.” dedi.

Antalya’da Bir İlki TAV Antalya Havalimanı Gerçekleştiriyor

Fraport TAV Antalya Havalimanı Ticaret ve Pazarlama Direktörü Serkan Karahatay ; 3 gün boyunca sürecek forum için Connect 2020- Antalya Rota Geliştirme Forumu’na ev sahipliği yapacakları foruma 70’den fazla hava yolunu, 200’den fazla hava limanını bir araya getirdiklerini ifade etti. Bu hava yollarından 40’dan fazlası Antalya’ya uçmayan hava yolu ve bunlar da etkinliğe katılacak.  Kış aylarında Antalya’da neler yapılabileceğini göstermek adına onlar  için özel etkinlikler hazırladık. İlk kez düzenlenecek bu organizayon için 1,5 yıllık bir çalışma sergiledik. Connect 2020 ile Antalya’mız Avrupa’nın önemli bir organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Havacılık sektörüne yön verenleri Antalya’da ağırlamak bizim için gurur verici” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.