HAVAYOLLARI ŞARM UÇUŞ İPTALLERİNİN SÜRESİNİ UZATTI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 10 Kasım, 17:05'de eklendi

Şarm el Şeyh uçuşlarını iptal eden Thomas Cook, Monarch ve Thomson, iptal sürelerini 13 gün daha uzattıklarını duyurdu.

HAVAYOLLARI
Bölgede yaşanan uçak kazası sebebiyle uluslararası havayolu şirketleri birer birer uçuşlarını iptal ederken firmalardan iptal sürelerinin uzatıldığı yönünde yeni açıklamalar gelmeye başladı. Thomas Cook, Monarch ve Thomson’ın uçuş iptal sürelerini 25 Kasım’a kadar uzattıklarına dair yaptıkları açıklamalar üzerine yüzlerce kişinin seyehatlerini iptal edeceği düşünülüyor.

Firmalar müşterilerinin mağduriyetlerini en aza indirmeye yönelik çalışmalar yaparken, Thomas Cook yaptığı açıklamada müşterilerine iptal olan uçuşlarına karşılık paralarının iadesini isteyebileceklerini veya kişi başı 25 euro indirimle rezervasyon değişikliği yapabileceklerini söyledi. Monarch ise müşterilerine para iadesi talep edebilecekleri gibi 16 Aralık tarihine kadar rezervasyonlarında hiç bir ücret ödemeksizin değişik yapabileceklerini belirtti. Monarch yaptığı açıklamada, “Durumun ne kadar rahatsızlık verici olduğunun farkındayız ve yaşanan aksaklıklardan dolayı müşterilerimizden özür dileriz” dedi. Öte yandan, İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Şarm el Şeyh’e gerekli olmadıkça ziyarette bulunulmaması konusundaki uyarılarını yineledi.

Easy Jet ise yaptığı açıklamada giden yolcu uçuşlarında geçici değişiklikler yaptıklarını ve bölgede bulunan turistlerin ülkeye dönmesine yönelik çalışmalara başladıklarını duyurdu. Buna göre bölgedeki turistler en geç önümüzdeki hafta sonuna kadar evlerine dönmüş olacak.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.