HERŞEY DAHİL SİSTEM AZALTILMALI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 25 Haziran, 09:42'de eklendi

HERŞEY DAHİL SİSTEM AZALTILMALI

Herşey dahil sisteminin turizmden elde edilen net geliri düşürdüğünü ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, “Herşey dahil sisteminin uygulandığı tesis sayısının kademeli olarak azaltılması gerektiğini belirtti.

HaberRus’da yer alan habere göre; Türkiye’nin uluslararası turizm pazarında hizmet – fiyat dengesi bakımından en kaliteli ülkelerden biri olduğunu, tesislerin kalitesinin, acenta ve otellerde hizmet veren personelin misafirperver yaklaşımının, Türkiye’nin turizmle ilgili imajını olumlu yönde desteklediğini söyledi. Türkiye’nin sunulan hizmete karşılık fiyat açısından Avrupalı rakiplerinin altında konumlandığı ifade eden Ulusoy, bunun en temel sebebini de imaja bağlı talep daralmasının oluşturduğunu belirtti.

Türkiye’yi genellikle orta gelirli kesimin tercih ettiğine işaret eden Ulusoy, “Türkiye’yi tatil için tercih eden misafirlerin önemli kısmını çocuklu aileler oluşturmakta ve tatil bütçelerini belirli seviyede tutmak amacıyla her şey dahil sistemde çalışan tesisleri tercih etmektedirler. Bu açıdan bakıldığında gelen ziyaretçi sayısı fazla gibi görünse de bu ziyaretçilerden elde ettiğimiz gelir düşük seviyede kalmaktadır.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.