İngiliz Turist 15 Temmuz’da Geliyor

Güncel 11 Temmuz, 10:48'de eklendi

İngiliz Turist 15 Temmuz’da Geliyor

İngilizlerin, Türkiye’ye yönelik ilk charter seferi 15 Temmuz’da başlayacak. TUİ ve Easyjet ise 1 Ağustos’ta kafile getirecek. Sektör temsilcileri bu yıl İngilizt turistte 500 binin aşılacağı görüşünde…

 

İngiltere’nin, yurtdışından gelenlere uyguladığı 14 günlük karantinada Türkiye’yi muaf tutmasının ardından İngiliz turistler de harekete geçti. Tur şirketlerinin telefonlarını kilitleyen İngilizlerin Türkiye’ye yönelik ilk charter seferi ise 15 Temmuz’da başlıyor. Bu kapsamda İngiltere’nin önde gelen tur operatörü Jet2’nun 15 Temmuz’da Dalaman ve Antalya olmak üzere iki uçağı gelecek.

İngiltere’den

 

sabah gazetesinden Betül Alaketin  haberine göre TUI ve Easyjet Türkiye’ye 1 Ağustos’tan itibaren turist kafilesini taşımaya başlarken, Türk Hava Yolları ise Antalya ve Dalaman seferlerini artırdı. SunExpress’in kapasite artışı ve ilave sefer düzenleme hazırlığına girdiğini belirten turizmciler, bu yıl sezonun kasım sonuna kadar uzayacağını belirtiyor.

KATKI AĞUSTOSTA HİSSEDİLİR
İngiliz turist yoğunluğunun ağustosta hissedileceğini aktaran turizmciler, en büyük katkıyı ise Ege Bölgesi’ne yapacağını belirtiyor. Bu yıl İngiliz turist sayısında 500 binin aşılacağını öngören turizmciler, 2021’de ise patlama beklediklerini vurguluyor. İngiltere’nin kararının Avrupa Birliği’ni de etkileyeceğini belirten turizmciler, özellikle Almanya’daki turizmcilerin Türkiye’ye yasağın kaldırılması yönünde ciddi baskı yaptığını aktarıyor. “Alman turizmciler Türkiye’ye haksızlık yapıldığını düşünüyor ve bunu her fırsatta belirtiyor” diyen turizmciler, ağustostan itibaren Avrupalı turiste de izin çıkacağı yönünde umutlu.

İNGİLİZLER AVRUPA’YI DA ETKİLER
Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Sururi Çorabatır, İngiliz turist sektöre merhem olduğunu belirterek, İngiltere’nin kararının Avrupa’yı da etkileyeceğinin altını çizdi. Çorabatır, “Dışişleri Bakanımız ile Turizm Bakanımızın Almanya seyahatinden umutluyuz. Önümüzdeki hafta Avrupa’dan da yasağın kalkması yönünde bir sonuç bekliyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.