İngiltere Türkiye’ye Seyahat Yasağını Kaldırdı

Güncel 4 Temmuz, 11:50'de eklendi

İngiltere Türkiye’ye Seyahat Yasağını Kaldırdı

İngiltere Türkiye dahil 50’yi aşkın ülkeden gelen yolculara koronavirüs karantinasını kaldırdı.


İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’nın, koronavirüs önlemleri çerçevesinde ülkeye girişte uygulanan 14 günlük karantinadan muaf olacağını açıkladı. Liste’de 50’yi aşkın ülke arasında Türkiye de var.
Bakanlığın açıklamasına göre, 10 Temmuz tarihinden itibaren bu ülkeler ve bölgelerden gelen kişiler yakında başka bir ülkeyi ziyaret etmemişler ise, kendilerini karantinaya almaları istenmeyecek.

Seyahat koridorları adıyla yayınlanan 14 gün karantinadan muaf ülkeler listesinde Türkiye’nin yanısıra Almanya, Yeni Zelanda, Karayip adaları, Yunanistan, Norveç, Polonya, Avustralya, Hong Kong, Danimarka, Fransa, Hollanda, İspanya İsviçre, Malta, Finlandiya, Belçika, Güney Kore ve Vietnam da var.

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini okumak için tıklayın! 

Edwin, Pandemi süresince yapmış olduğu öncü ve emek veren çalışmalar doğrultusunda Tailwind Havayolları ile ana partnerlik yapıyor. Edwin Holidays, İngiltere de yaşayan Türkleri sevdikleri ile kavuşturmaya devam ediyor.

4 Haziran 2020 tarihinde başlattığı operasyon ile COVID19 ‘dan ötürü kapalı olan ve uçuş yasağı bulunan Türkiye – İngiltere arasında adeta köprü kurmayı başardı. Edwin Holidays, Türkiye’nin 9 iline yaklaşık 2000 kişiyi taşımanın haklı gurunu yaşıyor.

 

Edwin Holidays ortaklarından Şenel GÜRLEK ve Uğur BULUT sözlerini şu şekilde bitiriyor.

“Bizler İngiltere’ye farklı bir turizm anlayışı ve hiç kimsenin yapamadığını yapma fırsatlarını açmaya geldik. amacımız İngiltere ve Türkiye arasından gönüllü Turizm elçisi olmak ve ortak ticaret yollarını bulmak. Türk dili konuşan toplumumuza özel imkanlar ve hizmetler getirerek. tüketiciye doğru ürünler sunarak hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Uçak operasyonunda bizleri yalnız bırakmayan Devlet Kurumlarımıza, ana partnerimiz Tailwind Havayolları Burçak KAYA, Tolga AĞIR. Emel AYDIN olmak üzere bizi bu süreçte yalnız bırakmayan iş partnerlerimiz Caria Holidays ve Right Holidays yetkililerine teşekkür ederiz.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.