We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İngiltere’nin Hareketli Enflasyon Günlüğü

İngiltere’nin Hareketli Enflasyon Günlüğü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye için turizmde ilk 3 pazardan biri olan İngiltere’de enflasyon yüzde 8.7 olarak açıklandı. Bu da ülkede büyük hareketliliğe neden oldu. Enflasyona karşı yüzde 35 maaş artışı isteyen asistan doktorlar, şimdiye kadarki en uzun grev olarak nitelendirilen 5 günlük iş bırakma eylemine dün başladı.

İngiltere’de 18 Temmuz Salı günü 07.00’ye kadar süreceği düşünülen büyük grev, ülkede Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) bünyesinde doktorların en uzun grevi oluyor. Binlerce randevu iptal edilirken acil durumlarda pratisyten olmayan, kıdemli doktorlar müdahale edecek. 15 yıldır ücret artışlarının enflasyonun altında kaldığını ve gelir kaybına uğradıklarını belirten pratisyen doktorlar, ücretlerine yüzde 35 zam talep ediyor. İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay ise, bu artışın enflasyonu tetikleyeceğini belirtiyor.

Türk turizminin ilk 3 kaynak pazarından biri olan İngiltere’nin enflasyonla boğuşması sürerken, bu durum İngiliz turistin cebine nasıl yansıdığı merak ediliyor. Bu grevlerin İngiltere sağlık sisteminde aksaklığa neden olması nedeniyle İngilizlerin Türkiye’de sağlık turizmine ilgisinin artıp artmayacağı da bir başka merak konusu.

Yorum Yaz