Kaan Kavaloğlu: “Türkiye Ciddi Anlamda Cazip Hale Gelecek”

Güncel 24 Nisan, 13:41'de eklendi

Kaan Kavaloğlu: “Türkiye Ciddi Anlamda Cazip Hale Gelecek”

Limak Turizm Grubu Başkanı Kaan Kavaloğlu dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası önemi artacak bölgelerle ilgili açıklama yaptı.

Kaan Kavaloğlu, otel işletmeciliğinde yeni kuralların oluşacağını söyleyerek, girişlerde termal kameralarla ateş ölçerlerin kullanımına kadar farklı uygulamalar olabileceği bilgisini paylaştı.

Türkiye Kendi Yapılacaklar Listesini Hazırlamalı

Kavaloğlu; “Güvenlik için kamera sistemleri kurup, ‘check-point’ler yaptık. Sağlıkla ilgili de ‘check-point’lerimiz olacaktır.” dedi.

AA muhabirine telekonferans sistemiyle değerlendirmede bulunan Kavaloğlu, yeni kuralların öncelikle Türkiye tarafından hazırlanmasının önemli olduğunu söyleyerek; Türkiye’nin bu anlamda kendi yapılacaklar listesini ortaya koyması lazım, dedi. “Bununla ilgili sistem açıldığında, ‘Bu ülke güvenilir, bu krizde daha az yara almış, gerçek anlamda bir turizm ülkesi’ diyebilelim. Türkiye’nin salgın sonrasında ‘resort bölge’lerinin ciddi avantajları olacak” dedi.

Resort Bölgeler Ciddi Avantajlı Duruma Gelecek

Kavaloğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ülkemiz turizmde avantajlı durumda. Özellikle Avrupa’da şu anda evine kapanan insanlar için, Türkiye’nin ciddi anlamda cazip hale geleceğini düşünüyorum. Buna hazırlıklı olmalıyız. Bu konuda yeni pazarlama kurallarına ihtiyacımız var. Çünkü artık normal hijyen kurallarıyla hareket edemeyeceğiz. Bir an önce otellerimizi, hizmet sektörünün içindeki paydaşlarımızı buna hazırlamamız gerekiyor. Görev aldığımız STK’lerde bununla ilgili çalışıyoruz.”dedi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.