Karantinadaki Otelde Çelişkili Karar!

Güncel 27 Şubat, 13:13'de eklendi

Karantinadaki Otelde Çelişkili Karar!

İspanya’nın turizm bölgesi Tenerife’deki otel, İtalyan misafirde koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle karantinaya alınmıştı. Otelin 14 gün boyunca karantinada kalacağı açıklanmıştı. Otelde müşterilerin karantinaya rağmen aktivitelerinden geri kalmadığı görüldü.

Otel yönetimi tarafından misafirlere iletilen yazıda, ‘’İkinci bir bilgilendirmeye kadar otel karantina altındadır. Güvenliğiniz için odalarınızda kalınız. Eğer koronavirüs belirtileriyle karşılaşırsanız resepsiyonla iletişim kurunuz. 24 saat hizmet alacaksınız. Sakin kalarak ve bizden gelecek bildirimleri bekleyin’’ ifadelere yer verildi.

Önlemler Birbiriyle Çelişiyor

Sky News’e konuşma yapan bir misafir, kapılarının altından bu not atılırken, maske takmak şartıyla dışarıya çıkılmasına izin verildiğini söyledi. Tavsiyenin birinde odalardan çıkılmamasının, diğerinde ise maskelerle çıkılabileceğinin söylendiğini aktardı. Havuzda yüzenlerin bile bulunduğuna dikkat çekilerek ‘Birbiriyle çelişen kararlar alınıyor’’ denildi.

Karantinadaki Otelde Çelişkili Karar!

Ailenin koronavirüs testi pozitif

İtalya’dan eşi ve çocuğuyla Tenerife’ye gelen yolcuda koronavirüs tespit edilmişti. Gerçekleşen testlerde söz konusu misafirin eşinde ve çocuğunda da koronavirüs olduğu fark edilmişti. 6 kişilik grupla Tenerife’ye gelen yolcunun grubundaki diğer kişilerin testleri ise negatif çıktı.

Karantina altındaki otel misafirlerinin 167’sinin İngiliz olduğu söyleniyor.

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.