We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KONKORDATOYU ‘TURİZM’ ENGELLER

KONKORDATOYU ‘TURİZM’ ENGELLER

KONKORDATOYU ‘TURİZM’ ENGELLER

TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Türk ekonomisinde yaşanan dalgalanmanın turizmdeki yükselişle aşılacağını vurguladı. Germanyfans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Baraner, “Süreci kalıcı şekilde aşmanın tek yolu turizm” açıklamasında bulundu.

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre, turizm sezonunu rekorlarla kapatan sektör temsilcileri, yeni yılda daha umutlu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Turizmle kazanılan öz kaynak ülkenin tüm kılcal damarlarını besliyor” şeklinde konuştu.

2018 yılı ortasında başlayan ekonomik dalgalanmanın turizmle kontrol altına alınabileceğini vurgulayan Turgut, “Turizm gelirlerinin artması ekonominin bütününe etki ediyor. Antalya’nın kazandığı para Ardahan’da yatırıma dönüşüyor. Evet, zor bir yıl geçirdik. Birçok firma konkordato kararı aldı. Bu süreci kalıcı biçimde aşmanın tek yolu turizm. Turizmde atılacak her doğru adım ekonomiyi canlandıracaktır” dedi.

2019 YILI KAZANÇLI OLACAK

2019 yılı beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Turgut: “Tüm veriler yeni yılın sektör açısından kazançlı olacağını işaret ediyor. Yabancı kaynaklı anketler de bu süreci destekler nitelikte. Tek beklentimiz ülkeler arası ilişkilerin belli düzeylerde olması. Komşularımızla ne kadar iyi geçinirsek turizm başarımız da o kadar yükselir.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİK

Özellikle Alman turizm pazarındaki hareketlere dikkat çeken Germanyfans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Baraner de şu bilgileri paylaştı: “Türkiye krizi fırsata çevirdi. 5 yıl ayağa kalkmaz denen turizmin geldiği nokta inanılmaz boyutta. Biz ölüm yatağından kalkıp maraton koşmaya başladık. 43 yıllık turizmci olarak ilk kez böyle bir şey yaşıyorum.”

Baraner: “Hedef pazarlardan çok iyi haberler alıyoruz. Turizm Bakanımızın sektör içinden gelmesi bizi çok rahatlattı. Kaptan gemiyi doğru rotada götürüyor. O yüzden de muhteşem bir geri dönüş sağladık. Türk ekonomisi turizmle hareketlenecek.”

KİŞİ BAŞI GELİR 1000 DOLAR OLMALI

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2019’da kişi başı turist gelirinin 1000 dolar seviyesinde olmasını hedeflediklerini açıkladı.

Yorum Yaz