We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kozmetik sektörü Nirvana Cosmopolitan’da buluştu

Kozmetik sektörü Nirvana Cosmopolitan’da buluştu

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Berfin Türegün

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KUAD)’nin düzenlediği 7. Uluslararası Kozmetik Kongresi, Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleşti.

Bu yılki ana teması “Multifonksiyonel Kozmetikler” olan kongre, kozmetik sektörünün önemli markalarını bir araya getirdi. 30 Kasım tarihinde başlayıp, 2 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek kongrenin ilk gününde; alanında uzman uluslararası profesör ve analistler, sürdürülebilir kozmetiği ele aldı.

“KARBON SALINIMININ SIFIRLANDIĞI BİR KONGRE PLANLADIK

Sürdürülebilirlik politikaları kapsamında büyük önem taşıyan multifonksiyonel ürünlerin önemine değinen 7. Uluslararası Kozmetik Kongresi Başkanı Fuat Arslan şunları söyledi:

“7. Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde özellikle dikkat çekmesini istediğimiz başlıklardan birisi ‘çevreci yaklaşımlar’. Dolayısıyla bir taraftan sektörümüzün büyümesini ve gelişimini büyük bir heyecanla izlerken diğer taraftan çevresel olumsuz etkilerini azaltmak hepimizin hedefi olacak. Bu noktada örnek olmak adına; plastiksiz ve çevresel atık oranının azaltıldığı geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak karbon salınımını sıfırlandığı bir kongre planladık.

Sektör olarak gelecek nesillere bu sorumluluğu hatırlatmayı görev biliyoruz. Bu yılda önceki yılların devamı olarak kongremizin ana temasını “multifonksiyonel kozmetikler” olarak belirledik. Kaynakların daha minimal ve doğru kullanıldığı birçok faydayı birlikte sunabilen çok fonksiyonlu ürünler olarak tanımlamak mümkün. Sürdürülebilir dünya hedeflediğimiz bu ürünler çok daha kıymet kaydetmemekte. Aynı zamanda ilgi görmekte. Biz de bu vesile ile bu ürünleri kendi kongremizde almak istedik. Daha az ambalaj atığın oluşturduğu, kaynak kullanımının sınırlandırıldığı, karbon emisyonunun azaltıldığı, üretimde enerji ve su tüketimini minimimize ettiği bunun gibi birçok faydayı saymak mümkün.“

TÜRKİYE’NİN “4 BİN YILLIK KOZMETİK TARİHİ MÜZESİ”

Ayrıca Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği üyesi tarafından hazırlanan kozmetik müzesiyle katılımcılar “4 Bin Yıllık Kozmetik Tarihi Müzesi” ile tarihe yolculuk yaptı.

Yorum Yaz