KURTULMUŞ’TAN KURBAN BAYRAMI AÇIKLAMASI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 11 Temmuz, 14:06'de eklendi

Bakanlar Kurulu‘nun ardından açıklama yapan Numan Kurtulmuş, bayramdaki trafik kazalarıyla ilgili konuşurken “Önümüzdeki bayramda da uzun bir tatil olacak. Dileriz ki hiç kaza olmasın” dedi. Bir gazetecinin sorusu üzerine Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatili meselesinin Bakanlar Kurulu’nda konuşulmadığını, uzun tatil yorumunun kendisine ait olduğunu söyledi. Kurban Bayramı, 12 Eylül pazartesi günü başlıyor ve 4 gün sürüyor. Tatilin 9 güne çıkması için 16 Eylül cuma gününün tatil ilan edilmesi gerekiyor.

numan-kurtulmusjpg

Hükümet Sözcüsü Numan kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı ile ilgili açıklama yaptı.

İşte Kurtulmuş’un açıklamasından satır başları: “Ölümlü trafik kazasında ciddi bir azalışın olduğunu görüyoruz. Yollardaki kör noktaların tespit edilerek buralara yoğunlaşılmasında bunun payı var. Ama yine de çok büyük bir rakamdır. Türkiye’de trafik kazalarında sıfır can kaybı için çaba göstermeliyiz. Bir ulusal seferberlik mantığı ile alınacak tedbirlerin yerine getirilmesi zorunludur. Önümüzdeki bayramda da uzun bir tatil olacak. Dileriz ki hiç kaza olmasın.

Kurban Bayramı ve turizm teşvik paketi ile ilgili sorulara şu yanıtları verdi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ YİNE  SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ UZUN BİR TATİL Mİ OLACAK?

Netleştiği zaman söyleriz. Henüz böyle bir konu gündemde değil. Söylediklerim kişisel düşüncemdi.

TURİZM TEŞVİK PAKETİNDE SÜRE UZATILACAK MI?

İhtiyaç varsa uzatılır. İhtiyaç kalmadıysa son verilir. Bir genelgeyle yapılacak hususlardır. Bizim hassasiyetle üzerinde durduğumuz husus kamu menfaatidir. Milletimizin menfaatine olursa adımları atmaktan çekinmeyiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.