MANUEL MOLİNA: ” TÜRKİYESİZ TURİZM OLMAZ”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Mart, 11:28'de eklendi

Almanya’daki 2 bin 214 seyahat acentasını çatısı altında toplayan Bağımsız Seyahat Acenteleri Örgütü’nün (TSS Group) Başkanı Manuel Molina, Türkiye’ye olan güvenini bir kez daha yineledi. Molina, “Türkiye, Avrupa turizmi için önemli bir durak. Türkiyesiz turizm olmaz” dedi.

turo11molinaalmanya (1)

TSS Group olarak Türkiye satışlarını desteklediklerini söyleyen Manuel Molina, Türkiye satışlarını arttırmak için 250 bin adet Türkiye kitapçığı hazırladıklarını belirterek, “Hazırladığımız kitapçıklarda Türkiye’nin önemli turizm merkezlerini tanıtacağız. Bu kitapçıkları Almanya ve Avrupa’da yer alan TSS’nin acentaları aracılığı ile tatilcilere dağıtılacak. Türkiye için ciddi bir tanıtım olacağına inanıyoruz. Ayrıca Türkiye pilot bölgesi ile başlanın Hotel+ projemiz gayet başarılı ilerliyor. Geçen sene söylediğimiz gibi Türkiye satışlarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin Avrupalı ve Alman tatilciler için önemine değinen Molina, “Türkiyesiz turizm olmaz” dedi. Molina: “Türkiye turizm sektörünün özellikle son 10 yıldaki çıkışı tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Otelleri, hizmet anlayışı, doğası, kültürü ve misafirperverliği ile Türkiye turizmi hızlı bir büyüme gösterdi. Türkiye, özellikle çocuklu ailelerin en önemli tercihi haline geldi.”

Avrupalı ve Alman tatilcilerin Türkiye’yi tercih etmeye devam edeceğini söyleyen Molina, “Türkiye’de tatile alışan kitle kolay kolay Türkiye’den vazgeçemez” dedi. Türk turizminin dünya turizminde vazgeçilmez ülkeler arasına girdiğini belirten Molina açıklamalarına şöyle devam etti: “Her ülkenin sıkıntılı olduğu dönemler olur. Türkiye de bunlardan birini yaşıyor. Türkiye, kısa sürede kendini toparlayarak turizmdeki eski gücüne kavuşacaktır. Biz Türk otellerini bu süreçte takip ediyoruz. Ne kadar sıkıntılı bir dönemde olurlarsa olsunlar otellerin kalitesinden ve hizmet anlayışından ödün vermeyeceğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle TSS acentalarından tatil satın almaya gelenlere rahatlıkla Türkiye’yi tavsiye etmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin sunduğu imkanları başka bir turizm ülkesinin veremeyeceğini çok iyi biliyoruz.”

TSS Başkanı Molina, TSS’nin Hamburg’da yapacağı TSS Yıldönümü Kongresi’nin Nisan ayında gerçekleştireceğini belirterek, “Kongremizde Türk otellerini acentalar ile buluşturacağız. Kongremize 500 reise büro ve 20’ye yakın tur operatörü katılacak. Bu seneki kongrenin ağırlığı Türkiye üzerine olacak. Gecede özel Türkiye programlarımızın tanıtımlarını yapacağız. Kongreye katılmak isteyen turizmciler Antalya temsilcimiz Hasan Çetin ile irtibata geçmesi yeterli” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.