We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Mehmet Oktay, “Marmaris ‘her şey dahil’ sistemden kurtulabilir”

Mehmet Oktay, “Marmaris ‘her şey dahil’ sistemden kurtulabilir”

Antalya Turizm Fuarı’nın ilk günü Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Başkanlar Sahnesi’nin, Turizm Vizyonu başlıklı panelinde deneyimli turizmcilerle buluştu. Başkan Oktay, konuşmasında ‘her şey dahil’ sistemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Oktay, “Antalya’da son zamanlarda turlar fazla düzenlenmiyor, geç kalıyor. Bu konuda Antalya’da küçük esnaflardan şikayet var. Marmaris’te durum farklı. Esnaflarla bizim konaklama ünitelerimiz iç içe geçmiş durumda. Bununla beraber bu sistemde ’her şey dahil’le ilgili bu konuyu genel anlamda bir sorun olarak değerlendiriyoruz sorunun teşhisini önceden ortaya koyacağız ki sonrasında çözüm yollarına ulaşabilelim diye. Dolayısıyla geriye gidip özellikle 90’lı yıllardaki genel olarak esnaf standardımızda ‘her şey dahil’in Türkiye’de özellikle 2000 itibarıyla başlamasıyla Marmaris için genel yapımız paralel yönde gelişti. Maalesef ki bunların kapatılması Marmaris için çok olumsuz bir duruma dönüştürdü. Bu dönemdeki tüm işletmeci, yatırımcı arkadaşlarımız, dostlarımız da sistemin bu duruma gelmesinden dolayı ‘her şey dahil’ sistemine teslim olmak zorunda kaldı. Gün sonunda işin sonu ticari olduğu için herkes bunu sürdürmeye çalışıyor.” şeklinde konuştu.

Başkan Oktay, “Son yıllarda kompakt kent hedefinde yapılan, bu sistemden ayrılmaya çalışıp daha nitelikli, nicelikli turizm yapmak hedefinde olan yatırımcılarımız işletmelerini kuruyor. Biz de imkanlar ölçüsünde bunlara destek vermeye uğraşıyoruz. Ancak Antalya’ya baktığınızda yatırımların durumundan kaynaklı bunları gerçekleştirebilmek çok da kolay bir şey değil. Marmaris coğrafi durumundan kaynaklı olarak zaman içerisinde bunu çok rahatlıkla başarabilecek bir yapıya sahip.” dedi.

Oktay, sözlerini sonlandırırken, “Antalya Turizm Fuarı’nda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Turizmin başkenti Antalya’ya da bu yakışıyor.” dedi.

Yorum Yaz