We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Öğrenciler Otogarlara Akın Ediyor… Ama Dikkat!

Öğrenciler Otogarlara Akın Ediyor… Ama Dikkat!

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Öğrenciler Otogarlara Akın Ediyor… Ama Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs endişesiyle okullar tatil edildi. Bunun üzerine ailesinden ayrı yaşayan öğrenciler otogara akın etti. Bakanlığın tatil açıklamasından hemen sonra 15 dakika sonra online biletler tükendi ve öğrenciler otogarlara yöneldi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Dünyada ve Türkiye’de bu virüs salgını için bir dizi önlemler alındı. Bakanlığının açıklamasından hemen sonra insanlar online bilet satış platformlarına akın etti. Ardından ise otogarlarda yoğunluk olduğu gözlemlendi. Bilet satışlarının uçak biletlerinden ziyade otobüs biletleri olduğu tespit edildi. Havalimanlarını koronavirüs kapılacak alan olarak gören insanlar bilet tercihin otobüsten yana kullandı.

Uçak Bileti Satışları Düştü

Havalimanlarında koronavirüs kapma endişesi yaşandığı için öğrenciler uçak bileti almak yerine otobüs bileti aldı. Satışların neredeyse yüzde 90’ının otobüs bileti olduğu anlaşıldı. Yetkililer ise insanları evlerine dönmemek için bu kadar acele etmemeye davet ediyor. Yetkililer, sadece havalimanlarının değil otogarların da koronavirüs için risk taşıdığının altını çizdi.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Yorum Yaz