OTEL SATIŞLARINIZ NASIL YÜKSELİR ?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 22 Ocak, 10:33'de eklendi

Blog, bir otelin satışları için çok önemlidir. Blog otelinizi pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Otel satışlarınızı yükseltecek bir blog yaratmak ister misiniz?
Adil GürkanBlog sosyal medya ve SEO’ya göre daha yüksek websitesi trafiği yaratır. Dış mecralarda kullanılan yöntemlere nazaran blog gibi dahili pazarlama metotları yüzde 60 daha az maliyetlidir.

Yeni tür pazarlama, müşterilerinizin tavsiye, ilham almak ve eninde sonunda sizden satın almak için onları cezbetme sanatıdır. Bu süreç bloğa daha fazla işlev yüklemektedir. Blog artık en etkili cezbetme tekniğidir. Bu tekniğin getirisini keşfeden endüstriler blog dünyasında adeta bir çığ yarattılar. Oteller de dahil olmak üzere, her gün 2 milyon blog yazılarak internete yükleniyor.

Oteller sadece genel bir blog çalışması yapmakla yetinmiyorlar. Bu konunun önemini kavrayan oteller insanların dikkatini çekmek için, yemek, seyahat, dizayn gibi farklı yaşam alanlarında ayrı ayrı blog yazıyorlar. Eğer otelinizin kalabalıklardan sıyrılıp dikkat çekmesini istiyorsanız, kaliteli, dikkat çeken bloglar yazmalı ve düzenli olarak paylaşmalısınız.

Unutmayın, her otelin bloğa gereksinimi olmayabilir. Dahası blog bir sihirbaz da değildir. Eğer size katkı sağlayacak bir blog istiyorsanız, zaman ayırmalı ve dikkat etmelisiniz. Eğer blog silahını doğru kullanırsanız ve sağlam ve güçlü bir takipçi kitle oluşturabilirseniz, satış ve pazarlamanıza katkısını mutlaka görürsünüz.

Uzun postlar yazın

Daha önce de bahsettiğim gibi, birçok işletme artık blog yazıyor. Bunların çoğu 350-700 kelimeden oluşan kısa postlar. Uzun postlar yazarak bunların arasından rahatlıkla sıyrılabilirsiniz. 1000 kelimeden falan bahsetmiyorum. Eğer etkili bir blog düşünüyorsanız, minimum 2000- 3000 kelime olmalı.

Uzun bloglar hemen farkedilir: Arama motorlarında en çok ‘backlink’ ve rank bu uzunluktaki bloglar tarafından elde edilir. SEO danışmanlık şirketi Moz backlink sayısının bloğun uzunluğu ile doğru orantılı olduğunu ifade ediyor.

Uzun bloglar arama motorlarında daha üstte sıralanır

SerpIQ tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre arama motorlarında ilk 10 içinde çıkan bloglar 2000 kelime civarında. İlk 4 için ise en az 2500 kelime gerekli.

Bu iki sonuç gösteriyor ki, insanlar uzun bloglara daha çok ilgi duyuyor. Bu nedenle de bu uzunluktaki blogların arama motorları performansı yüksek çıkıyor. Biraz daha iyi bit sonuç elde etmek için blogda mutlaka etkili anahtar sözcükler kullanın.

Uzun postlar sosyal medyada daha çok paylaşılıyor

Buzzsumo araştırmasına göre uzun postların sosyal medyada paylaşım performansı çok yüksek. 3000 ile 10000 kelime arasında olan blog postlar en yüksek paylaşım sayısına ulaşıyor. Bu uzunluktaki blogların ortalama paylaşım sayısı sekiz bin dokuz yüz civarında. Toparlarsak uzun bog postları otelinize hem sosyal medyadan hem de arama motorlarından yüksek trafik sağlar.

Ama bir dakika… Uzun bloglar yazarken çok dikkat göstermelisiniz. Uzun blog derken bir sürü uzun paragraf karalayıp alt alta dizmeyi ve harika sonuçlar beklemeyi kastetmiyoruz. Devam edelim. Blog yazarken en önemli adımları paylaşıyorum.

Devamı var…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.