Pegasus, 1000 Kişiyi Daha İşe Alacak

Güncel 16 Eylül, 11:51'de eklendi

Pegasus, 1000 Kişiyi Daha İşe Alacak

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane şirketlerinin yeni hedefleriyle ilgili bilgiler paylaştı.

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane yeni yatırımları ve hedeflerini Star’dan Kaan Zenginli’ye anlattı. Nane, son 3 yılda ortalama 500 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtti. Önümüzdeki sene bunu iki katına çıkararak 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını ifade etti.

Bu Yıl 1000 Kişiye İstihdam Sağladık

16 adet A 320 ve A 321 alacaklarını ifade eden Nane, “Bu şekilde 94 uçağa ulaşacağız. Bu sene 1.000 kişiye yeni istihdam yarattık. Önümüzdeki sene de 1.000 kişiye yeni iş imkanı sunacağız. Bu yıl Eindhoven, Helsinki, Manchester ve Venedik’i de rotamıza ekledik. Yeni rotalarımız da olacak” diye konuştu.

Yurt İçi Bilet Fiyat Ortalamamız 133 TL

Nane,  yılın ilk 6 ayında 12 milyon yolcuyu uçurduklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;

Ortalama 133 TL bilet fiyatı ortalamasını yurt içinde yakaladık. Siz cuma günü akşam uçuşu ile bir yere gitmek istiyorsanız ve bileti de perşembe günü alıyorsanız tavan fiyattan ödeme yapmış olma ihtimaliniz çok yüksek. İlk 6 ayda tavan fiyattan ödeme yapan müşteri sayımız oldukça düşük. Bizim müşterilerimize tavsiyemiz, biletlerini erken almaları. Biz bunları kampanyalarla da teşvik ediyoruz. Örneğin bir kampanya düzenledik. Saatler içinde 1 Euro’ya 50 bin tane bilet sattık. Genele baktığınızda bizim bilet fiyatlarımız çok uygun” açıklamalarında bulundu.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.