We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Phaselis Festivali’ne Turizmcilerden Büyük Destek

Phaselis Festivali’ne Turizmcilerden Büyük Destek

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Phaselis Festivali’ne Turizmcilerden Büyük Destek

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ‘Phaselis Festivali’, Antalya Kemer Belediyesi ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından düzenlendi. Festival, Türkiye’nin en tanınmış yaylı çalgılar dörtlülerinden Borusan Quartet & Gökhan Aybulus konseri ile başladı.

Phaselis Festivali

Phaselis’in 2 bin yıllık tarihi atmosferinde bu yıl 10’uncusu yapılan Phaselis Festivali, Türkiye’nin en tanınmış yaylı çalgılar dörtlülerinden Borusan Quartet & Gökhan Aybulus’un Martı Hotels’in sponsorluğunda gerçekleştirilen konseriyle başladı.

Çok Sayıda Turist Katıldı

Festivalin açılışına Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Özel Yaşam Hastaneler Grubu kurucu ortakları Dr. Tülin Özkan ve Dr. Cemal Özkan, bölge halkı ve çok sayıda turist katıldı.

Phaselis Festivali

Turizme Ve Tanıtıma Büyük Katkı Sağlayacak

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu aynı zamanda KETAV’ın da başkanlığını yapıyor. Topaloğlu, festivalin açılışında yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“2 bin yıllık tarihi geçmişi olan Phaselis Antik Kenti’nde tarihi dokuyla müziği buluşturmak istedik. Festival boyunca müzikseverlerin büyük keyif alacağını ve unutulmaz saatler yaşayacağını umuyorum. Müzik evrensel bir dildir. Onun için çeşitli milletten konuklarımız da bu akşam burada bizlerle birlikte bulunuyor. Bu sene 10.’cusunu düzenlediğimiz Phaselis Festivali’nin ilçemizin tanıtımı başta olmak üzere turizmine de büyük katkı sağlayacağına inanmaktayım” açıklamasında bulundu.

Phaselis Festivali

Büyük Beğeni Topladı

Esen Kıvrak (1. Keman), Özgür Baskın (2. Keman), Efdal Altun (Viyola) ve Çağ Erçağ’dan (Viyolonsel) oluşan Borusan Quartet ve piyanist Gökhan Aybulus, dün akşam Phaselis Antik Kenti’nde verdikleri açılış konserinde seyirciler Arjantin’den Türkiye’ye müzikal bir yolculuğa çıkardı. Bandoneonculardan Astor Piazzolla’nın çok sevilen besteleri ve Tango’nun akla gelen en ünlü müzisyeni Ulvi Cemal Erkin’in Piyanolu Beşlisi’ni Borusan Quartet, piyanis Gökhan Aybulus ile birlikte yorumladı. Borusan Qaurtet ve Gökhan Aybulus, sahnedeki performanslarıyla dinleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Phaselis Festivali

Turizmcilerden Büyük Destek Gördü

KETAV (Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı) tarafından organize edilen festival, bölgedeki otel ve turizm şirketleri tarafından da destek gördü. 10 Eylül Salı akşamı Gustavo Battistessa Orquesta La Loca Turka, 12 Eylül Perşembe akşamı Akra Jazz Bank feat Cansu Nihal Akarsu, 13 Eylül Cuma akşamı Cihat Aşkın & Türk Valsleri ve 14 Eylül Cumartesi akşamı Emir Ersoy “RocKuba”nın katılacağı konserle sona erecek.

Phaselis Festivali

Phaselis Antik Kenti’nde gerçekleşen festivale katılım ise ücretsiz.

 

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz