We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel PUTİN: “TÜRKİYE’DE BEN DE TATİL YAPTIM, ÇOK GÜZEL DUYGULARLA VE İZLENİMLERLE AYRILDIM”

PUTİN: “TÜRKİYE’DE BEN DE TATİL YAPTIM, ÇOK GÜZEL DUYGULARLA VE İZLENİMLERLE AYRILDIM”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Başkan Putin, Türk hükümetinin turistlerin güvenliğinin sağlanması için elinde geleni yaptığını ve Rus turistler için güvenli koşulların sağlanmasını umduklarını ifade etti. Putin, birçok Rus gibi kendisinin de daha önce Türkiye’de tatil yaptığını ve çok iyi izlenimler edindiğini belirtti.

Rus turistlerin, Türk ekonomisi için önemli bir faktör olduğunu kaydeden Putin, şu ifadeleri kullandı: “Rusya’dan Türkiye’ye turist akını, Türk ekonomisi için önemli bir faktör. Ancak bizim için, Rusya için, Ruslar için, Türkiye tatili son yıllarda hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Binlerce, milyonlarca Rus, Türkiye’de tatil yaptı ve oradaki ortamı çok güzel ve dost yanlısı buldu. Ben de, henüz Kremlin’de çalışmazken Türkiye’de birkaç kez tatil yaptım. Türkiye’den çok güzel duygularla ve izlenimlerle ayrıldım.”

Putin, Rusya ve Türkiye’nin, istihbarat kurumlarının işbirliği vasıtasıyla vize rejiminin basitleştirilmesi önündeki engelleri kaldırmak için çalışmaya devam ettiğini söyledi.
Türk vatandaşlarına yönelik iş vizesi kısıtlamanın kaldırılması kararı alındığını açıklayan Rusya lideri, “Vize serbestisiyle ilgili diğer sorunları çözmeye devam edeceğiz. Her iki ülkenin topraklarında istenmeyen kişileri filtrelenerek güvenliğin temin edilmesi için istihbarat kurumlarının işbirliği büyük önem taşıyor” diye konuştu. (Sputnik)

Yorum Yaz