We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Serdar Bilgili Ortaklarıyla Anlaşamadı, Yargıya Gitme Kararı Aldı

Serdar Bilgili Ortaklarıyla Anlaşamadı, Yargıya Gitme Kararı Aldı

Serdar Bilgili Ortaklarıyla Anlaşamadı, Yargıya Gitme Kararı Aldı

Bilindiği üzere Serdar Bilgili’nin aracılığı ile bir araya getirilen Michael Shvo ve Deutsche Finance yönetiminin ortak projeleri arasında; New York’taki 685 Fifth Avenue Mandarin Oriental Residences, 711 Fifth Avenue, 530 Broadway Avenue binaları, Miami Beach’teki tarihi Raleigh, South Seas ve Richmond otelleri ile Los Angeles Beverly Hills’teki 9200 Wilshire projesi bulunuyor. Yapılan yatırımlarda yönetici ortak rolünü Michael Shvo ve Deutsche Finance ile paylaşan Serdar Bilgili, Michael Shvo’nun ortaklık adına yapıldığı iddia edilen lüks harcamaların kontrolü konusunda Michael Shvo ile anlaşmazlığa düştü. Daha önceki yıllar da ABD’de ciddi vergi suçları işleyip ceza aldığı bilinen Michael Shvo hakkında, Bilgili yargıya gitme kararı aldı.

Usulsüz Harcama İddiası

 

Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine göre; Bilgili’nin ABD’de yargıya gitmesinin nedeni ise Michael Shvo’nun ortaklık adına yaptığı usulsüz harcamalar. ABD basınında da yer alan bilgilere göre Shvo, aralarında özel jet kullanımı da dahil birçok işlemde ortaklığın oluşturduğu fondan sadece 2019 yılında 6.4 milyon dolar yani yaklaşık 48 milyon lira harcadığını iddia edildi. Bilgili, bu harcamalar için denetim talep etti ve ancak ABD’li ortağı bu talebi de reddetti. Bilgili son çare olarak ağustos ayında New York eyalet mahkemesine başvurdu ve yargı yoluyla denetim talebini yineledi.

 

2 Projeyi 1 Milyar Dolara Satın Aldılar

 

Yargı yolunda yaşanan bu süreç, şimdilerde yatırımlara da yansımış durumda. Ortaklığın 2019’da yatırım sürecini başlattığı San Francisco’daki Transamerica Building ve Chicago’daki 333 Wabash binalarına da yansımış durumda. Bilgili ve ortakları bu projelerden Chicago’da 333 Wabash adresindeki Big Red (Büyük Kırmızı) adı verilen ofis binasını 370 milyon dolara, 48 katlı Transamerica gökdelenini ise 700 milyon dolara satın almıştı.

 

Yorum Yaz