We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Seyahat acenteleri için İklim Sayacı Eğitimi

Seyahat acenteleri için İklim Sayacı Eğitimi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Futouris tarafından yürütülen “Karar Kriteri İklim Koruma” adlı LIFT iklim projesinin bir parçası olan DRV İklim Sayacı Eğitimi, turizmde iklim korumasını hem arz hem de talep açısından güçlendiriyor.

Alman Seyahat Birliği (DRV)’nin yeni çevrimiçi eğitiminin amacı ise seyahatin iklime etkisi ve turizmde iklimin korunması hakkında temel bilgileri aktarmak, iklim dostu seyahat konusunda tavsiyelerde bulunmak için ipuçları vermek ve farkındalığı artırmak.

Kontuarda çalışan profesyonellere yönelik olan eğitim 20 ila 30 dakika arasında sürüyor. Ayrıca eğitime herhangi bir zamanda ara vermek ve devam etmek mümkün. Eğitimi tamamlayan üyeler, eğitimin sonunda girdikleri sınavdan sertifika alabiliyor. Ayrıca eğitim climate-counter.drv.de adresindeki DRV web sitesinde ücretsiz olarak hizmet veriyor.

“İKLİM SAYACI İLE SEYAHATİN SATILDIĞI YERİ DESTEKLİYORUZ”

DRV Başkanı Norbert Fiebig, “Seyahat dağıtımı, özellikle de seyahat ve iklimin korunması konusunda tavsiyelerde bulunmak söz konusu olduğunda özel bir önem taşıyor. Bu yaz da aşırı hava olaylarına tanık olduk ve iklim değişikliği nedeniyle bunlar daha da artacak. Bu nedenle gezginler arasında farkındalık yaratmaya devam etmemiz çok daha önemli. Yeni online eğitimimiz bu konuda bize yardımcı oluyor. İklim Sayacı ile seyahatin satıldığı yeri destekliyoruz ve gezginler, seyahat acentelerindeki profesyonellere güveniyor.” dedi.

DRV İklim Sayacı’nın ilk bölümü iklim krizi ve turizmle ilgili gerçekleri ele alıyor. İklime zarar veren sera gazlarının oluşumu ve etkisinin yanı sıra küresel ısınmanın ortaya çıkardığı olumsuz sonuçlar açıklanıyor.

Eğitimin ikinci bölümü, daha iklim dostu bir şekilde seyahat etmenin yollarına odaklanıyor. Seyahat acenteleri, danışmanlık görüşmeleri için ipuçları ve somut örnek formülasyonlar alabiliyorlar. Çevrimiçi eğitimin avatarları olan Sven ve Lara işte bu noktada devreye giriyor. Sven, seyahat süresinin varış noktasının mesafesine uyarlanması veya ilgili iklim etkisine göre ulaşım araçlarının seçilmesi gibi tüm seyahat zinciri boyunca çeşitli eylem seçeneklerini açıklıyor. Lara, danışmanlık görüşmesi sırasında her bir durum için uygun formülasyon yardımcılarını gösteriyor.

Yorum Yaz