SOFTA: “SIKINTILARDAN EN ÇOK NASİBİNİ ALAN SEKTÖR TURİZM OLDU”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Ağustos, 14:16'de eklendi

Bodrum Yalıkavak’ta yer alan ve bölgenin tanınmış otelleri arasında bulunan Club Flipper Tatil Köyü’nün Genel Müdürü Hüseyin Softa yaptığı açıklamasında, sezona terör belası ile başladıklarını, bunu Rusya krizinin takip ettiğini ve bunların da yetmezmiş gibi birde hain FETÖ darbe girişimi ile güzel ülkemizin her türlü güzelliğine darbe vurulduğunu ifade ederek, “ Bu sıkıntılardan en çok nasibini alan sektörde turizm oldu” dedi.

SOFTTA

HALİL ÖNCÜ 

En az 3 sezon her şey iyi gitse de bu yaralar sarılamaz!

Club Flipper Tatil Köyü’nün Genel Müdürü Hüseyin Softa “ Turizmin kaderimi yoksa turizmcinin kaderimi. Bu gün neden bu kadar karamsarım derseniz biraz hatırlatma yapalım. Sezona terör belası ile başladık bunu Rusya krizi takip etti bunlarda yetmez gibi malum birde hain FETÖ  darbe girişimi güzel ülkemizin her türlü güzelliğine darbe vurdu tabi bu sıkıntılardan en çok nasibini alan sektörde turizm oldu. Sezonun en önemli 3 ayı bu şekilde kaybedildi.Sezona başlamadan önce daha önce de ifade ettiğim gibi hep alternatif pazar arayalım maliyetlerimizi asgaride tutalım en önemlisi de umutsuzluğa kapılıp oturmadan dik durup çaba sarf etmeliyiz diye ısrar ettik.Bu düşüncede olan turizmciler nispeten işletmelerini ayakta tutmayı başardılar.Tabii ki bu ayakta kalmak özveri göstermekle olduğu gibi kapasitenin en az %50 altında kalmayı kabullenerek de oldu.Bu tarz kayıplar turizmin hem işletmesine hem çalışanına hem de turizm sayesinde kazanan çok sayıda sektöre son derece ağır darbelerde vurdu.Devletin oldukça büyük döviz kaybını da göz önüne alınca kayıp daha da arttı.Bu üzücü tabloya eklenecek daha çok kalem var.Maalesef turizm kötü deyip personel ve hizmet kalitesinden ödün veren işletmeler,fiyatları sokak otelciliği seviyesine düşüren turizmciler,ayakta kalmak zorundayız bahanesine sarılıp turizm dışında her yanlışın içinde olmayı kabullenen herkes turizme bir darbe daha vurdu.Siz sanıyor musunuz gelecek sezon her şey unutup ortalık güllük gülistanlık olur.En az 3 sezon her şey iyi gitse de bu yaralar sarılamaz.Gelecek sezonların tedbirlerini bu sezonu bitirince konuşuruz ama sırada sezonun geriye kalan kısmını nasıl değerlendirmeliyiz o  var” dedi.

9 günlük bayram tatili var, iç Pazar için önemli bir fırsat!

Bu tarihten sonra yaşadığımız sıkıntıların benzerlerinin olmayacağını temenni ettiklerini de dile getiren Sofa, “ Rusya ile yapılan anlaşmanın umut verici olduğunu bunu diğer Avrupa ülkelerine de olumlu yansıyacağını umut ediyorum. Önümüzde 9 günlük bayram tatili var iç Pazar için önemli bir fırsat ancak iç Pazar yetmemeli Gurbetçi vatandaşlarımıza da yönelip bayram tatillerini ülkemizde geçirmelerini teşvik etmeliyiz. Buradan fiyatları krizde sokak otelciliği seviyesine çekip şimdide durum düzeliyor zararımızı kurtaralım deyip fahiş fiyatlarla turizme yeni bir darbe vuranlara engel olmak zorunda olduğumuzu gerçek turizmcilere hatırlatma istiyorum. Hatta başta BOYD’un turizm sevdalıları olmak üzere gerçek turizm dostlarını bu tarz işletim yapanlara fırsat vermemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Önce Vatan sonrası teferruat düsturumuz ebedidir!

Önceliğin vatan olduğunu da dile getiren Hüseyin Softa, “ Hepimizin önceliği vatanımızdır. Önce Vatan sonrası teferruat düsturumuz ebedidir. Bugün ve dün olduğu gibi bundan sonrada güzel ülkemiz kimsenin planlarının figürü asla değildir.Hepimiz ülkemizin bekası için her zaman aynı destanı yazmaya hazırız.Demokrasimizden asla vazgeçmeyiz.Özgürlüğümüzden asla taviz vermeyiz.Bunu belirtmeden geçmek hiçbir Türk evladını haddi değildir.Bizim derdimiz turizmden ekmek yiyor olmamızdır.Milyonlarca insanın turizm çalışanı olduğunu yada dolaylı olarak turizmden para kazandığını unutmamalıyız.Turizmin kaderi güzel oldukça turizm emekçisinin kaderi de güzel olacaktır.Bunu elbirliği ile ama doğru ve etik olarak sağlamak içindir çabamız.Türkiye’mizde huzurlu yaşamak ve güzel bir turizm hepimizin hakkıdır” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.