THOMAS COOK PİLOTLARI, GREV BAŞLATTI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 8 Eylül, 09:38'de eklendi

Thomas Cook Havayolları’ndaki pilotlar, bir ödeme anlaşmazlığı yüzünden 12 saatlik bir greve sahne oluyor.

Önde gelen hava yolu şirketi Thomas Cook’taki pilotlar, ücret karşılığı bir anlaşmazlık nedeniyle Cuma günü 12 saatlik bir grev düzenliyor.

timesandstar’da yayınlanan habere göre; İngiliz Havayolu Pilotları Derneği (Balpa) üyeleri tarafından sabah saat 3’ten itibaren yapılan yürüyüşlerin, 1970’lerin ortalarından bu yana İngiltere pilotlarının ilk grevi olduğu düşünülüyor.

Birlik üyeleri,% 88’lik yüksek katılımla endüstriyel eylemde bulunmak için 9-1 oy aldı.

Bay Justice Lavender, şirketin oy pusunun geçersiz olduğunu iddia ettikten sonra eylemi durdurmak için bir önlem almak üzere Çarşamba günü Thomas Cook tarafından bir başvuruyu reddettikten sonra ilerleme kaydedildi.

Balpa genel sekreteri Brian Strutton şunları söyledi: “Balpa, oyda belirleyici sonuçtan her zaman emin ve Thomas Cook’ın masaya kabul edilebilir bir teklif getiren zaman ve emek harcamadan yasal olarak meydan okumaya karar verdiğinden hayal kırıklığına uğradı.
“Bu eylem planını son derece isteksizce attık, ancak masada mantıklı bir fiyat teklifi sunmaksızın, başka seçeneğimiz yok Thomas Cook pilotları, yıllık reel ücret ödemelerinde karşılaşılan kısıtlamaları ve koşulları azalttı. ve pilotlarımız ‘yeter’ dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.