THY’nin Yeni Çin Rotası: Xi’an

Güncel 8 Kasım, 11:05'de eklendi

THY’nin Yeni Çin Rotası: Xi’an

Türk Hava Yolları’nın Çin Halk Cumhuriyeti’nde 4’üncü destinasyonu İpek Yolu’nun başlangıç noktası kabul edilen Xi’an (Şian) şehri oldu.

THY

Xi’an seferleri önümüzdeki aydan itibaren başlayacak. İlk etapta haftada 3 frekans olarak gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

THY’nin Yeni Çin Rotası: Xi'an

THY, Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk seferini 1999 yılında başkent Pekin’e gerçekleştirdi. Çin’deki 20. yılında sefer yaptığı Pekin, Shanghay ve Guanzo’nun ardından 4’üncü uçuş olarak Xi’an şehrini ağına bağlıyor. THY Basın Müşavirliği’nden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Buna göre, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Çin’in Shaanxi Eyaleti Parti Komitesi Genel Sekreteri Hu Heping ile önceki gün bir araya geldi. Görüşme sonrasında Xi’an’a uçuşların başlatılması konusunda mutabakata varıldığı aktarıldı.

Xi’an seferleri ilk etapta haftada 3 frekans gerçekleştirilecek. 2019 sonu itibariyle başlatılması planlanıyor.  Seferlerin de 2020 yaz tarifesi ile birlikte kademeli olarak artışının planlandığı aktarıldı.  Xi’an seferlerinin hayata geçmesiyle THY’nin Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği karşılıklı uçuş sayısı haftalık 24 olacak.

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.