16.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Tur Şirketleri İndirim Yarışında!

Tur Şirketleri İndirim Yarışında!

Küresel anlamda sorun olan koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışı seyahatlerine olan talep azaldı. Rus tur operatörleri de müşterilerini kaybetmemek adına ciddi indirimlere gitmeye başladı.

Tur Şirketleri İndirim Yarışında!

 

Business FM’de “Veba vakti ziyafet” başlıklı haberde; salgının yanı sıra petrol fiyatlarının çakılmasına paralel olarak rublenin değer kaybetmesinin tur endüstrisini zor duruma düşürdüğü belirtildi.

TourDom adlı acente 28 bin rubleye, yani sadece 2 bin 400 TL’ye Dominikler turu satıyor. Tez Tour ise yüzde 60 indirim yaptığını bildirdi. Anex Tour da 100 dolarla 7 günlük Türkiye turları satışa sunuyor. Yaşanan en büyük düşüşler virüsün vurduğu ülkelerden biri olan Tayland turlarında görülüyor.

Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Turizm Örgütü istatistiklerine göre; bu yıl pazarda yüzde 3-4 oranında bir artış bekleniyor. En az yüzde 1-3 oranında bir daralmaya hazır olmak gerekiyor.

Şimdilik Rusya Turizm Ajansı’nın gidilmemesi yönünde tavsiyede bulunduğu 4 ülke; Çin, Güney Kore, İran ve İtalya.

Konuyla ilgili bir başka haberde Rusya Ekonomi Bakanlığı’nın operatörlere yardım eli uzattığı bilgisi ile ilgili oldu. Bakanlık, Rusya Tur Operatörleri Birliği’ne bir yazı yazarak sektörün iptaller nedeniyle uğradığı zarara dair bilgi talebince bulundu. Tahminlere göre, hükümet tur endüstrisine 1 milyar ruble (14 milyon dolar) civarında bir destekte bulunabilir.

GM Dergisi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER