Turistler Göz Alıcı Sadelik İstiyor

Güncel 12 Nisan, 09:30'de eklendi

Turistler Sadelik İstiyor

Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler toplu ürünlerden bıktı.

En azından Euromonitor’un araştırması yeni bir trend ortaya koydu, kalabalığın arasından sıyrılma arzusu. Turizmi ilgilendiren bu raporun bir kısmını sizin için derledik.

Dünya Basınından- Gm Dergi

Araştırma şirketi Euromonitor International, “2019 için 10 büyük küresel tüketim eğilimi” raporunda, gittikçe daha fazla sayıda insanın, bireyselliğe yöneldiğini söylüyor.

turistler

Turizm alanında, tüketiciler bu yıl eko seyahate yönelecekler… Örneğin; Kampçılık trendler arasında Ancak Kampçılık da boyut değiştiriyor.  Sırt çantası ve çadırla değil, modern insanlara aşina olduğu konforla, ıssız bir deniz kıyısındaki bir bungalov, bir ormanın söğütlerinde rahat bir ağaç evi Laponya’nın karları arasında, Afrika savanındaki safari evleri vb.

Ancak araştırma sonuçları bazı uzmanlar için Tartışma Konusu

Örneğin;  TBS Grubu Genel Müdürü Rashad Mammadov, Rusya için bütün bunların 20 yıl boyunca geçerli olacağından emin. Bazı uzmanlara göre ise; kalite ve benzersizliğin her zaman parası olan insanlar için geçerli olduğu.

Kişiselleştirme Zaten Artmakta

Rusya’da kitle turlarından talepleri daha kişiselleştirilmiş olanlara yönlendirme eğilimi zaten var. “Gerçekten de, insanlar şimdilerde seyahat edecek çok paraya sahip değil. Ancak, standart bir bilet bile satın alan müşteriler, “Her Şey Dahil” sisteminin yalnızca fiyatı ve kullanılabilirliği ile değil, aynı zamanda otel dışında nasıl zaman geçirecekleriyle de ilgileniyorlar. Yani, kitlesel üründe, insanlar “takımdan ayrı” ve benzersiz bir deneyim edinme fırsatı arıyorlar ”diyor Lyubov Pykova.

İtaly- Como Lake

Konfor Bu İnsanlar için önemli…

Bireysel turlarla çalışan tur operatörleri temsilcileri, trendi daha net görüyor. ClickVoyage’da Pazarlama Ve Satış Direktörü olan Irina Golubeva’ya göre, ortalamanın üzerinde geliri olan 35+ müşterisi zaten bir seyahat deneyimi zenginliğine sahip ve geri kalanından ne istedikleri belli…  Konfor bu insanlar için önemli. Ve esas olarak geleneksel plaj destinasyonlarını seçmelerine rağmen, İtalya, Avusturya ve İsviçre’deki göllerde  ilgi artmakta.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.