We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TURİZMCİLERDEN ” OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ ERTELENSİN” ÇAĞRISI

TURİZMCİLERDEN ” OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ ERTELENSİN” ÇAĞRISI

Turizm Değerlendirme Toplantısı yapan Bodrum, Marmaris ve Fethiye belediye başkanları ortak açıklamada bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulundular. Yapılan açıklamada okulların açılış tarihinin ertelenmesi ve Kurban Bayramı’ndan sonraya bırakılması istendi.

Happy children on beach

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın ortak basın açıklaması şöyle:

“Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerini sınırları içinde barındıran, çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Bizler; Bodrum, Fethiye ve Marmaris Belediye Başkanları bir araya gelerek “Turizm Değerlendirme Toplantısı” yaptık.

Bu toplantıda;

1. Bölgemiz turizmini olumsuz etkileyen unsurların değerlendirmesini,

2. Bu sezonda turist sayısındaki düşüşlerin önlenebilmesi için gerekli tedbirleri,

3. Yapabileceğimiz ortak tanıtım çalışmalarını,

4. Bundan sonra düzenli toplanarak, bölgemizdeki turizm potansiyelinin gelişmesi için iş ve güç birliği yapma kararı aldık.

Bu birlikteliğin ilk etkinliği olarak da, hem Milli Eğitim Bakanlığımıza, hem Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ortak bir çağrıda bulunarak okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesini istiyoruz.

2015 – 2016 Eğitim – Öğretim Yılı 14 Eylül 2015 günü açılacak, bir hafta sonra ise Kurban Bayramı haftası başlayacaktır. Bu durumun hem çocuklarımızın motivasyonu ve konsantrasyonunu olumsuz etkileyeceğini hem de daha öğretim yılı başlamadan tatile girerek eğitimin sekteye uğrayacağını düşünüyoruz.

Bu tür bir kararın aynı zamanda iç turizmimizi ve ekonomimizi çok olumlu etkileyeceğini, olumsuz geçen ve büyük kayıplar yaşayan turizm işletmelerinin kısmen yaralarının sarılacağını, aileler için de önceden tatillerini planlama fırsatı vereceğini düşünerek okulların açılış tarihinin Kurban Bayramından sonraya bırakılmasını talep ediyoruz.

Bunun bir an önce açıklanmasının, gerek okula hazırlık gerekse tatil planlaması bakımından sayısız yararları olacaktır.

Bu talebimizin olumlu değerlendirilmesini saygılarımızla arz ederiz.”

Yorum Yaz