TÜRKİYE CEOLARLA TANITIM ATAĞINA KALKACAK !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Temmuz, 13:17'de eklendi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında Türkiye’ye ilişkin negatif algıyı gidermek için bir kampanya başlatacaklarını bildirerek, “8-10 Ağustos gibi dünya genelinde bir tanıtım kampanyası başlatıyoruz. Dostlarımız bizi anlatacak. Türkiye’de yatırımları olan uluslararası kuruluşların CEO’ları Türkiye’deki fırsatları, dostluklarını, yaşadıkları olumlu gelişmeleri anlatacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye tanıtım atağına kalkacak

Zeybekci, dün CNN Türk’te katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında uluslararası yatırımcıların algısındaki negatifliği gidermek için tüm dünyada bir tanıtım kampanyası başlatacaklarını anlatan Zeybekci, bu kapsamda TOBB, TİM, TÜSİAD, MÜSİAD, Türkiye Müteahhitler Birliği ve 15 kuruluşla Ekonomi Bakanlığı olarak bir toplantı yaptıklarını söyledi. Zeybekci, şunları kaydetti:

“Ağustosun 10’unda, yani 8-10 Ağustos gibi tüm dünyada bütün televizyonlarda, gazetelerde, bilboardlarda, havaalanlarında, web sitelerinde bir kampanya başlatıyoruz. Biz anlatmayacağız, bizi dostlarımız anlatacak. Türkiye’de yatırımları olan uluslararası kuruluşların CEO’ları, ABD, Almanya, İtalya, İspanya, Japonya, Suudi Arabistan, Kore’nin Türkiye’de yatırımı olan CEO’ların ağzıyla o ülkelerde, Türkiye’deki fırsatları, Türkiye’deki dostluklarını, yaşadıkları olumlu gelişmeleri anlatan bir kampanya. Bizim ‘Turkey Discover the Potential’ kampanyasının diğer bir versiyonu. ‘Türkiye’ye gel ve kendini keşfet ve mutluluğunu keşfet, yatırımı keşfet veya burada güzellikleri keşfet.’ Bu şekilde sloganlarla devam edecek ve bir ay sürecek. New York, Moskova, Pekin, Riyad, Londra, Frankfurt gibi 24 merkezden bir dünya turu şeklinde olacak. Ve oralara da Ekonomi Bakanlığı olarak yanımızda 5 kuruluş veya 6 sivil toplum kuruluşu olacak.”

Bu kapsamda gittikleri ülkelerde ekonomi bakanlarıyla temasta bulunacaklarını, geniş kapsamlı bir sempozyum düzenleyeceklerini ve Türkiye’yi anlatacaklarını dile getiren Zeybekci, diğer taraftan medyadaki kampanyaların da devam edeceğini bildirdi.

Yabancı ülkelerden gazetecileri, televizyoncuları Türkiye’ye çağıracaklarını da anlatan Zeybekci, “Türkiye’yi yerinde görün, kendiniz bakın, inceleyin, araştırın, sorun diyeceğiz, Türk demokrasi devrimini anlatacağız. Bu bir Fransız Devrimi kadar önemli, bu, Türk sivil demokrasi devrimi diye tarihe geçecek bir dönüm noktası olacak, bunu anlatacağız. Yani artık demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üzerindeki tüm şaibeler, tüm söylentiler ve gölgeleri bir kenara bırakarak çok daha gözü arkada olmadan, sağına soluna tedirgin olmadan ileri bakan, gelecekle ilgili öngörülerini 5 yıldan 10 yıla, 10 yıldan 20 yıla çıkarabilen bir ekonomik perspektifte tüm dünyaya kendimizi tanıtacağız, yüklerimizden kurtuluyoruz şu anda.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Zafer Cengiz 04 Ağustos 2016

Ekonomi Bakanımız- Haklı olarak kendi kulvarında öne çıkan “yatırımcı açısından küresel itibar” hedefliyor ve bu kapsamda HAMLE Yapıyor..! FAKAT Bunun paralelinde gözetilmesi gereken GLOBAL KAMUOYU İTİBARI ve DIŞ*Pazarlarda acilen ETKİNLİKLE sürdürülmesi gereken Turizmde ALGI*YÖNETİMİ ne olacak..??

Prensip olarak BU KONULAR TÜRSAB*ın KURULUŞ AMACI kapsamında ve ULUSAL=PAZARLAMA*TANITMA içeriklidir AMA = TÜM*Turizm Camiasını da AYAKTA UYUTMUŞ Olan Milli*STK’mız.. ACABA WAR*Mıdır..?? BKZ: CHANGE-ORG: Buzluktan çıkan İMZA*Kampanyasını HEP*Birlikte ISITALIM = Göreve*DAVET? https://bit.ly/TurizmSTRATEJISI