24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

TÜRKİYE CEOLARLA TANITIM ATAĞINA KALKACAK !

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında Türkiye’ye ilişkin negatif algıyı gidermek için bir kampanya başlatacaklarını bildirerek, “8-10 Ağustos gibi dünya genelinde bir tanıtım kampanyası başlatıyoruz. Dostlarımız bizi anlatacak. Türkiye’de yatırımları olan uluslararası kuruluşların CEO’ları Türkiye’deki fırsatları, dostluklarını, yaşadıkları olumlu gelişmeleri anlatacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye tanıtım atağına kalkacak

Zeybekci, dün CNN Türk’te katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında uluslararası yatırımcıların algısındaki negatifliği gidermek için tüm dünyada bir tanıtım kampanyası başlatacaklarını anlatan Zeybekci, bu kapsamda TOBB, TİM, TÜSİAD, MÜSİAD, Türkiye Müteahhitler Birliği ve 15 kuruluşla Ekonomi Bakanlığı olarak bir toplantı yaptıklarını söyledi. Zeybekci, şunları kaydetti:

“Ağustosun 10’unda, yani 8-10 Ağustos gibi tüm dünyada bütün televizyonlarda, gazetelerde, bilboardlarda, havaalanlarında, web sitelerinde bir kampanya başlatıyoruz. Biz anlatmayacağız, bizi dostlarımız anlatacak. Türkiye’de yatırımları olan uluslararası kuruluşların CEO’ları, ABD, Almanya, İtalya, İspanya, Japonya, Suudi Arabistan, Kore’nin Türkiye’de yatırımı olan CEO’ların ağzıyla o ülkelerde, Türkiye’deki fırsatları, Türkiye’deki dostluklarını, yaşadıkları olumlu gelişmeleri anlatan bir kampanya. Bizim ‘Turkey Discover the Potential’ kampanyasının diğer bir versiyonu. ‘Türkiye’ye gel ve kendini keşfet ve mutluluğunu keşfet, yatırımı keşfet veya burada güzellikleri keşfet.’ Bu şekilde sloganlarla devam edecek ve bir ay sürecek. New York, Moskova, Pekin, Riyad, Londra, Frankfurt gibi 24 merkezden bir dünya turu şeklinde olacak. Ve oralara da Ekonomi Bakanlığı olarak yanımızda 5 kuruluş veya 6 sivil toplum kuruluşu olacak.”

Bu kapsamda gittikleri ülkelerde ekonomi bakanlarıyla temasta bulunacaklarını, geniş kapsamlı bir sempozyum düzenleyeceklerini ve Türkiye’yi anlatacaklarını dile getiren Zeybekci, diğer taraftan medyadaki kampanyaların da devam edeceğini bildirdi.

Yabancı ülkelerden gazetecileri, televizyoncuları Türkiye’ye çağıracaklarını da anlatan Zeybekci, “Türkiye’yi yerinde görün, kendiniz bakın, inceleyin, araştırın, sorun diyeceğiz, Türk demokrasi devrimini anlatacağız. Bu bir Fransız Devrimi kadar önemli, bu, Türk sivil demokrasi devrimi diye tarihe geçecek bir dönüm noktası olacak, bunu anlatacağız. Yani artık demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üzerindeki tüm şaibeler, tüm söylentiler ve gölgeleri bir kenara bırakarak çok daha gözü arkada olmadan, sağına soluna tedirgin olmadan ileri bakan, gelecekle ilgili öngörülerini 5 yıldan 10 yıla, 10 yıldan 20 yıla çıkarabilen bir ekonomik perspektifte tüm dünyaya kendimizi tanıtacağız, yüklerimizden kurtuluyoruz şu anda.” değerlendirmesinde bulundu.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

1 YORUM

  1. Ekonomi Bakanımız- Haklı olarak kendi kulvarında öne çıkan “yatırımcı açısından küresel itibar” hedefliyor ve bu kapsamda HAMLE Yapıyor..! FAKAT Bunun paralelinde gözetilmesi gereken GLOBAL KAMUOYU İTİBARI ve DIŞ*Pazarlarda acilen ETKİNLİKLE sürdürülmesi gereken Turizmde ALGI*YÖNETİMİ ne olacak..??

    Prensip olarak BU KONULAR TÜRSAB*ın KURULUŞ AMACI kapsamında ve ULUSAL=PAZARLAMA*TANITMA içeriklidir AMA = TÜM*Turizm Camiasını da AYAKTA UYUTMUŞ Olan Milli*STK’mız.. ACABA WAR*Mıdır..?? BKZ: CHANGE-ORG: Buzluktan çıkan İMZA*Kampanyasını HEP*Birlikte ISITALIM = Göreve*DAVET? https://bit.ly/TurizmSTRATEJISI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER