TÜRKİYE ÖRNEK BİR PAZAR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 16 Nisan, 17:00'de eklendi

Thomas Cook Rusya CEO`su Thomas Hohn, Türkiye pazarının örnek bir Pazar olduğunu, krizde ciddi destekler aldıklarını söyledi. Thomas Hohn, Thomas Cook`un Dünya`nın en eski markası olduğunu ve Dünya`nın dört bir tarafında faaliyet yürüttüğünü belirtti.

TÜRKİYE ÖRENEK BİR PAZAR

Thomas Cook’un gelecek için teknolojiye ciddi yatırım yaptığını anlatan Hohn, ‘’Rusya`da da bu konuda epey yol aldık.  Bizim için Almanya`da ne kadar önemliyse Rusya’da da o derece önemli. Rusya’da yaşanan krizler ilk yılarda beni çok etkiliyordu. Ama 3 yıl boyunca ben de dalgalanmalara alıştım. Güçlü Takım varsa krizden korkmaya gerek yok. Bizim de çok güçlü bir ekibimiz var. Onun dışında Türkiye pazarı örnek bir pazar. Otelciler kriz dönemlerinde ciddi destekler vererek yardımcı oluyorlar. Ayrıca finansal anlamda da çok güçlü bir grubuz. Sanırım geçen yıl yaşanan sorunlardan sonra acenteler için partner seçimi çok daha önem kazandı’’ dedi.

Thomas Cook’un Dünyada 20 milyon pax yaptığına işaret eden Hohn, ‘’Thomas Cook, Çin’in en büyük firmalarından biri olan Fosun ile stratejik partnerliğe gidiyor. Fosun, hali hazırda Fransa’nın Club Med’lerinde sahibi bulunuyor. Rusya’da kriz var ama buna rağmen uzun vadede turist artışı devam edecektir. Thomas Cook olarak güçlüyüz. Krize rağmen Rusya’da büyümeye devam ediyoruz’’ diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.