Türkiye Talebi 2020’de De Sürüyor, Fiyatlar Artacak!

Güncel 11 Eylül, 09:24'de eklendi

Türkiye Talebi 2020’de De Sürüyor, Fiyatlar Artacak!

Avrupa’da turistlerin 2020 destinasyon tercihlerinde trend, İspanya ve Yunanistan’dan çok Türkiye ve Tunus yönünde devam ediyor.

Türkiye Talebi 2020'de De Sürüyor

Thomas Cook’un Avrupa satış analizi ile Rusya Tur Operatörleri Birilği (ATOR)’un bir araştırması 2020 yılı ile ilgili beklentiler konusunda aynı noktada buluştu.

Thomas Cook’un Avrupa ülkelerindeki rezervasyonlarının destinasyonlara göre dağılımında turistlerin tercihleri ile ATOR”un Rusya’daki tur operatörlerinin satışlarından yola çıkarak yaptığı değerlendirmeye göre 2020 yaz dönemine ilişkin rezervasyonlarda turistlerin tercihlerini İspanya ve Yunanistan’dan Türkiye  ve Tunus’a yönlendirme trendi devam ediyor.

THomas  Cook’un  2020 için yapılan rezervasyonları ülkelere dağılımı üzerinden  yaptığı araştırmaya göre müşteri tercihlerinde Türkiye ve Tunus  İspanya ve Yunanistan’nın yerine geçiyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Rus tatilcilerin bundan önce Türkiye dışında gittikleri diğer ülkelerde sunulan hizmetten memnun kalmadığı, Türkiye’nin her şey dahil sistemi  nedeniyle rakipsiz olduğunu belirtti. Buradan kaynaklanan talep artışının 2020’de de devam edeceği bunun da fiyat artışlarına neden olacağı belirtiliyor.

Bu arada hem Thomas Cook hem de ATOR çalışmasında Türkiye ile ilgili bir noktaya daha dikkat çekiliyor. Her iki çalışmada da Türkiye’nin tekrar eden (Repeaid) müşteri sayısının arttığı, bunun da müşteri memnuniyetinin ifadesi olduğu belirtiliyor.

Thomas Cook ve ATOR çalışmasında 2020 yılında Avrupa’da yükseliş trendini  devam ettirecek ikinci ülkenin de Tunus olacağı belirtiliyor.

Thomas Cook, İngiltere’den Tunus’a gidenlerin sayısının 2019 yılında ikiye katlandığını, 2020 rezervasyonlarının da daha şimdiden yüzde 25 arttığını belirtiliyor.

 

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.