We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TÜROFED Başkanı Çorabatır: Alınan Tedbirler Türkiye’yi Korudu!

TÜROFED Başkanı Çorabatır: Alınan Tedbirler Türkiye’yi Korudu!

TÜROFED Başkanı Çorabatır: Alınan Tedbirler Türkiye’yi Korudu!

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, koronavirüs nedeniyle iptal edilen ITB Berlin Turizm Fuarı’nı değerlendirdi.

TÜROFED Başkanı Çorabatır

Çorabatır, ITB Berlin Fuarı’nın iptal edilme nedeninin koronavirüs olduğunu belirterek, alınan kararın sorumluluğunun Alman hükümetinde olduğunu söyledi.

Çorabatır, fuara katılımın risk yaratmaması açısından öncelikle İtalya, Çin, İran ve Güney Kore’nin bazı bölgelerinde son 14 günde bulunanların katılımının engellendiğini belirtti. Ardından giriş sayısına kısıtlama getirildi, dedi.  Çorabatır; “Sonrasında fuar iptal edildi. Eğer iptal edilmeseydi, gidenler de kuşku ve endişe içinde fuara katılacaklardı. Almanya’da yapılan diğer ertelemeler, bu fuarın da erteleneceğinin habercisi niteliğindeydi” ifadelerini kullandı.

Alınan Tedbirler Türkiye’yi Korudu

Çorabatır, hastalığın birçok ülkede görülmesine karşın yayılma hızı ve ölüm oranlarında ciddi bir düşüş yaşandığını dile getirerek; nisan ayı sonuna kadar endişe edilecek bir şey kalmayacağını öngörüyorum, dedi. Çorabatır sözlerine şu şekilde devam etti:

“Olaylara anında müdahale edilmesi ve alınan tedbirler açısından Türkiye’de virüsle ilgili bir sorun görülmedi. Endişe edilecek bir durum yok. Bu sebeple Türkiye turizminin etkileneceğini düşünmüyorum. Sezon öncesi bu olayların yaşanması, bizim için ayrıca bir şanstır. Umarım tüm ülkelerde bu durumun üstesinden gelir ve bu salgını atlatırız” açıklamalarında bulundu.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız

Yorum Yaz