UÇAK YAKIT DESTEĞİ UZATILIYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Eylül, 17:48'de eklendi

İktidarın ilk 100 gününü değerlendiren başbakan Binali Yıldırım, kültür ve turizm alanında yapılan/yapılacak çalışmalara ilişkin de bilgiler verdi. Yıldırım, turist getiren uçaklara verilen yakıt desteğinin yıl sonuna kadar uzatılacağını ifade etti.

images

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin ilk 100 günü değerlendirme toplantısında kültür ve turizm ilişkin de açıklamalarda bulundu.

 

İlgili bakanlarla birlikte gerçekleştirdiği toplantıda turistik uçak seferleri için sağlanan yakıt desteğinin yıl sonuna kadar uzatılacağını açıklayan Yıldırım, turizm sektörünün toparlanmaya başladığını söyledi. Yıldırım ayrıca, Türkiye’den UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan varlık sayısının 16’ya çıktığını da hatırlattı.

 

”UÇAK YAKIT DESTEKLERİNİ YIL SONUNA KADAR UZATIYORUZ”

 

Hükümetin çalışmalarını değerlendiren Başbakan Yıldırım, turizme kötü başladıklarını ifade ederek, “Rusya ile ilişkilerimiz maalesef iyi değildi. Artık Rusya’yla, İsrail’le ilişkileri normalleştirdik. Şimdi inşallah diğer ülkeler Mısır’la, Suriye ile de kısa sürede ilişkileri normalleştirmek için Türkiye ciddi bir atağa geçti. Diğer ülkelerle de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Turizmde işlerin yavaş yavaş toparlandığını belirten Yıldırım, “Türkiye bölgede herkesin umut bağladığı bir ülkedir. Türkiye’deki güven ve istikrar bozulursa dünyanın dengesi değişir. Bunun neye mal olacağını 15 Temmuz gecesi milletimiz yaşadı. Turizmde işler toparlanıyor. Sezonun en yüksek dönemindeyiz ve artış başladı. Hem dışarıdan gelişler, hem Ramazan ve Kurban Bayramları uzun olduğu için ciddi canlanma oldu.” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.