ULUDAĞ’DA DA SEZON 15 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Güncel 25 Kasım, 17:59'de eklendi

Türkiye’nin önemli turizm mekanlarından Uludağ’da yeni sezon 15 Aralık’ta açılıyor. Sezon başlamasına sayılı günler kala oteller son hazırlıklarını yaparken, günübirlikçiler ise karın keyfini çıkarıyor.

Uludag

Uludağ’da yeni sezonun başlamasına sayılı günler kaldı. 15 Aralık’ta başlayacak yeni sezon öncesi oteller son tadilatları yapıyor. 40 civarında tesisin bulunduğu zirvede sezonun açık olmamasından dolayı büyük bir sessizlik hakim.

Kayak pistlerinin boş olduğu görülürken, karın yağmasıyla birlikte zirveye çıkan günübirlikçiler keyifli anlar yaşıyor. Bursa’da Uludağ’a yürüyerek çıkan 4 kişilik gruptan Mehmet Öztürk, zirvenin keyfini çıkarttıklarını söyledi.

Turistlere motor ve kayak takımı hizmeti veren Ercan Erdoğan ise, “Sezon ayın 15’inde açılıyor. Şuan kar yağması çok önemli değil. Eriyip gidebiliyor. Geçen sene 1 Kasım’da yağdı ama tutmadı. Sezona yakın yağması daha önemli. Biz bu sene teleferiğin oteller bölgesine gelmesiyle işlerimizde bir yoğunluk bekliyoruz. Teleferiğin mutlaka bize faydası olacaktır. Geçen sene kar yağmadığı için sezon kötüydü, bu sene inşallah iyi olacak” dedi.

Thy Uçağının Sibirya’ya İnişi Sırasında Tekeri Patladı

Türk Hava Yolları’nın (THY) Boeing-737-800 tipi uçağının Rusya’nın Sibirya’daki Novosibirsk havaalanına inişi sırasında tekerinin patladığı ifade edildi.Batı-Sibirya Savcılığı yetkilisi Oksana Gorbunova, olayın sabah saatlerinde meydana geldiğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.