YERLİ TURİST 2015’TE 500 TL ALTINDA NERELERDE KONAKLADI?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Kasım, 18:34'de eklendi

Seyahat platformu Hotels.com™, Hotel Price Index™ (HPI™) otel fiyat endeksi raporunu yayınladı. Raporda, Türkiyeli gezginlerin 2015 yılının ilk yarısında dünyanın önde gelen şehirlerinde 500 TL veya altında yaptıkları konaklamaları otel yıldızlarına göre listelendi.

YERLİ

Hotels.com’un raporuna göre, Türk gezginler önde gelen 3 destinasyonda 5 yıldızlı otellerde gecelik 500 TL veya altına konaklama imkanı buldular. Berlin, İstanbul ve Moskova Türkler için en uygun fiyatlı 5 yıldızlı konaklama sunan şehirler oldu.

Türkiyeli gezginler aynı bütçeyle Amsterdam, Las Vegas ve Viyana’da 4 yıldızlı lüks otellerde bir gecelik konaklama satın alabildiler. 2015’in ilk altı ayında, 500 TL ve altında Londra’da 3 yıldızlı otellerde bir gecelik konaklama alabilen Türk gezginler, New York ve Los Angeles’ta ise aynı fiyata 2 yıldızlı otellerde bir gecelik konaklayabildiler.

2015’in ilk altı ayında Türkiyeli gezginlerin 500 TL veya altındaki ücret karşılığında alabildikleri bir gecelik otel konaklamaları otel yıldızları bazında şöyle oldu:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.