We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel YESEMEK ULTRA TRAIL İLE TARİHİNİ ADIMLA

YESEMEK ULTRA TRAIL İLE TARİHİNİ ADIMLA

Bu sene İslahiye Yesemek Köyü’nde üçüncüsü düzenlenecek olan Yesemek Ultra Trail, 11 Mayıs Cumartesi günü patika koşusu sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Organizasyonda ​66K, 22K, 10K, 5K ve bu sene ilk kez yapılacak. 66K takım yarışı ile farklı parkurlarıyla tarihi ve doğal güzellikleri aynı anda yaşatacak olan etkinlik, Gaziantep Yesemek Rotary Derneği organizatörlüğünde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye Kaymakamlığı ve İslahiye Belediyesi’nin de destekleriyle gerçekleşecek.

Organizasyon, hem sporculara hem de bölgeyi görmeye gelen ziyaretçilere festival havası yaşatarak, kadim levant koridorunun kuzey ucunda bulunan doğal ve tarihi zenginliğiyle İslahiye Ovası’nı, Yesemek Antik Heykel Atölyesi’ni ve Tilmen Höyüğü’nün güzelliklerini göstermeyi ve farkındalığı arttırmayı, bunun yanında organizasyondan elde edilen gelirle depremden etkilenen kız öğrencilere burs imkanı sunmayı hedefliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (Patika koşusu) özelliğini taşıyan “Yesemek Ultra Trail” için 30 Nisan Salı gününe kadar kayıtlar devam ediyor.

Yorum Yaz