We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ERDOĞAN VE STEINMEIER GÖRÜŞMESİNDE VİZE VE TURİZM DE KONUŞULDU

ERDOĞAN VE STEINMEIER GÖRÜŞMESİNDE VİZE VE TURİZM DE KONUŞULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, turizm alanındaki iş birliklerinden ve vize serbestisi üzerine de konuştuklarını açıkladı.

Erdoğan, görüşmelerde Almanya’daki Türk toplumunu ilgilendiren konuları da ele aldıklarını belirterek, “Gümrük Birliği ve vize serbestisi başta olmak üzere atılması gereken adımları ele aldık” dedi.

Turizm alanındaki iş birliklerinin de her geçen gün geliştiğine dikkat çeken Erdoğan, “2023’te Almanya’dan 6 milyonu aşkın turisti ülkemizde ağırladık. Bu rakamı daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Almanya ile ikili ilişkilerimizin en müstesna ortak paydası ve taşıyıcı sütunu güçlü beşeri bağlarımızdır. Bundan 63 yıl önce Sirkeci garından uğurladığımız insanlarımızın sayısı 3,5 milyona ulaştı. 63 yıllık süre zarfında Türk toplumu gurbetçilikten çıkarak Almanya’nın sosyal, ekonomik, kültürel ve akademik hayatında kritik rolleri üstlenmeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanının heyetinde yer alan değerli temsilciler bunun örneğidir. Vatandaşlarımızın kültürden sanata, siyasetten bilim ve ticarete kadar her alanda önemli başarılarına şahit oluyoruz. Alışılagelmiş kalıpları yıkan, ön yargıları kıran, önlerine çıkan engelleri tek tek aşarak Türkiye-Almanya arasında beşeri bir köprü vazifesi gören tüm vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz