YÖNETİCİLER KENDİLERİNİ YENİLEMELİ

Güncel 13 Şubat, 10:05'de eklendi

YÖNETİCİLER KENDİLERİNİ YENİLEMELİ

İş hayatında deneyim ve başarının yanında, bakımlı ve iyi görünmek de önemli bir değer. Kariyerini önemseyen kişilerde iş hayatında özgüvenli olmak için dış görünüşe önem veriyorlar. ‘Kendisine özen gösteren, işine de özen gösterir’ prensibiyle kendilerini daha iyi hissedip, başarılarını artırıyorlar. Hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturan iş hayatında, daha yapıcı ve güçlü hissederek bakış açılarını değiştiriyorlar. Daha iyi ve güzel görünmek için başvurulan estetik uygulamalar da  bu noktada imdada yetişiyor.

Herhangi bir ameliyat olmadan ve genel anestezi almadan, günlük hayata kolayca devam edilebilecek yöntemler dünya çapında bu nedenle tercih ediliyor.

Işıl ışıl bir cilde kavuşmak ve kalıcı etkilerin sağlanabilmesi için merak edilen soruları bu anlamda Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Dermatoloji bölümü hekimi Uzm. Dr. Ayşe PINARBAŞI yanıtladı.

SAĞLIKLI BİR CİLT YAPISI İÇİN KOLAJENİN ÖNEMİ NEDİR?

Kolajen, deri gençliğinde ana rol oynayan proteindir. Öncelikle yaşa bağlı azalan kolajen üretiminin yanı sıra güneş ışınlarına doğrudan ve uzun süreli maruziyet, genetik faktörler, sağlıksız beslenme ve alkol-sigara kullanımı gibi kötü alışkanlıklar da derinin parlaklığını azaltarak cildin sıkı ve elastik yapısının kaybolmasına neden olur.

Kolajenin azalmasında ilk faktör yaştır. Ayrıca vücudun kolajen üretimini olumsuz etkileyen en önemli faktör yaş olmakla birlikte genetik faktörler, güneş ışınlarına doğrudan ve uzun süreli maruz kalma, sağlıksız ve düzensiz beslenme gibi faktörler de eklenebilir. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi de kolajen üretimine olumsuz etkileri görülmektedir.

CİLT YENİLEME TEKNOLOJİLERİNDE ALTIN STANDART; FRAKSİYONEL RADYOFREKANS

Cilt bakımına önem veren bireyler, kısa sürede en etkili cilt tedavi uygulamalarına yöneldi. Hekim kontrolünde derinin nem dengesini düzenlemek için kullanılan kolajen hapları ve yine kolajen üretimini arttırıcı kremler kullanılmakla birlikte en etkin ve kısa süreli tedavi için tercih edilen yöntem fraksiyonel radyofrekans enerjisi. Fraksiyonel radyofrekans enerjisi ile direkt cilt altı dokular hedeflenerek yüz, boyun, el, sırt gibi vücudun birçok bölgesinde yeni kolajen üretimi sağlanmaktadır.

Cilt kırışıklıklarının giderilmesi ve cilt kalitesinin arttırılmasında, yüz, boyun ve dekolte sarkmalarında, yara ve sivilce izlerinin tedavisinde, gözeneklerin sıkıştırılması ve ciltteki ton farklılıklarının giderilmesinde etkili olan bu tedavi yöntemi PRP, gençlik aşısı ve kolajen aşılarıyla kombine kullanımı sayesinde etkisini arttırır.

Ortalama 1 ila 4 seans olarak planlanan işlem sırasında cilt tipine göre hafif kızarıklıklar oluşabilir ancak işlem sonrası iş kaybına neden olmaz. Ortaya çıkan doku gençliği kalıcıdır. Devamını sağlamak için duruma göre senede 1 ila 3 seans arası planlama yapılır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.