‘YURT DIŞINA TATİLE ÇIKANLARA YASAK GETİRİLSİN, VERGİ KONSUN!’

Güncel, Sektörel Haberler, slide 16 Şubat, 11:23'de eklendi

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yurt dışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın” çağrısına ilginç bir öneri ile destek verdi.

'Yurt dışına tatile çıkanlara yasak getirilsin, vergi konsun!'

Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre;Türk vatandaşlarının yurt dışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunan Uğurlu, bu konuda hükümetin Radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi. Hürriyet’te yer alan habere göre, “Yaptırım olmazsa iç turizm pazarı canlanmaz” diyen Uğurlu, “Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için bir takım yasaklar, vergi yükleri konulmalı” görüşünü savundu.

 Uğurlu, “Mesela Tarkan çıksa, ‘Ben tatilimi bu sene Türkiye’de yapıyorum’ dese süper olmaz mı?” dedi.

“Tarkan çağrı yapsın”

İç pazarın canlandırılmasında Reklam çalışmalarının da etkili olacağını belirten Uğurlu, “İç pazarın canlanması için Türkiye’de sevilen sanatçıları değerlendirebiliriz. Mesela Tarkan çıksa, “Ben tatilimi bu sene Türkiye’de yapıyorum” dese süper olmaz mı? Bu tür isimlerin yorumları, önerileri dikkat çeker. Tatilci bu tür şeylerden etkilenir. O zaman bavulunu alıp yurtdışına kaçmaz. Bunların bir an önce planlanması gerekiyor” diye konuştu.

“Bakanla görüşüyoruz”

Bu fikirleri hükümetin üst düzey yetkililerine aktardıklarını vurgulayan Uğurlu, şöyle dedi:

“Turizmcilerin ciddi kredi borçları var. Eğer sezon bu şekilde giderse birçok sektör bu durumdan etkilenecek. Biz bunu her ortamda anlatıyoruz. G-20 Liderler Zirvesi programında üst düzey isimlerle çok sıcak ilişkiler kurduk. Sayın Kültür ve Turizm Bakanı ile sürekli diyalog halindeyiz. Yeni fikirlerimizi de her ortamda paylaşıyoruz. Reklam ve yaptırım konularını da kendisiyle paylaşacağız.”

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) Genel Mali Kurulu’nda yaptığı konuşmasında ‘Yurt dışına tatile gitmeyin’ şeklinde seslenerek, bütün turizm faaliyetlerinin yurtiçinde yapılması çağrısında da bulunarak, “Moralli olun ve göreceksiniz istikbalbizimdir, hiç endişeniz olmasın. Turizm gelirlerindeki düşüş daha ziyade küresel ekonomiyle ilgili görünüyor. Bunu da en kısa sürede telafi edeceğimize inanıyorum” demişti.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

devrim özbek 16 Şubat 2016

falakayada yatırın bari