23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

TÜRSAD 4. kez sektör buluşması düzenledi

Sektöre değer katan buluşmaların 4.sü Titanic Golf Deluxe Belek Otel’de gerçekleştirildi.

Otel Satınalma Yöneticileri Derneği’nin (TÜRSAD) düzenlediği sektöre değer katan buluşmalar adı altında gerçekleştirdiği etkinliğin 4. sü, Titanic Golf Deluxe Belek Otel’de gerçekleştiriliyor. Pandemi kurallarının uygulandığı ve sektöründe öncü 81 firmanın katıldığı fuarda, yüzlerce marka yer alırken, fuarı üç bin 500 kişinin ziyaret etmesi beklenirken, sektör temsilcilerinin çok sayıda bağlantıya imza atması da bekleniyor. Sektörün öncü markaları buluşmada açtıkları stantlarda sektör paydaşlarını konuk ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

81 Firma katılıyor

TÜRSAD Dernek Başkanı Bülent Bilgiç yaptığı açıklamada “4. sektöre değer katan buluşmamızdayız. Bu arada bir kaynaşma buluşma oluşturduk. Tedarikçi çözüm ortaklarımız, satın alma yöneticilerimiz, TÜRSAD üyelerimiz ve sektör temsilcilerimiz ile birlikte yine 81 firmanın katılımı ile yeniden hep birlikteyiz. Ulusal bir fuar olma yolunda ilerliyoruz. TÜRSAD’ın birbirinden değerli üyeleri, otel sahipleri ve genel müdürlerimiz, kurum müdürleri, birçok Belediye başkanımız, sadece Antalya’dan değil Türkiye’nin her yerinden turizm sektör temsilcileri burada. 850 kişi konaklama bu buluşmamızda yer alıyor. Profesyonel turizm sektöründen yöneticilerimizin yanında aynı zamanda günü birlik ziyaretçilerimiz var. Yaklaşık dört gün boyunca üç bin 500 kişiyi bekliyoruz.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kruvaziyer pazarı 4 milyarı aşacak

Tedarikçi çözüm ortaklarımızla, yöneticilerimizle diyalog halindeyiz!

Başkan Bilgiç, son dönem gündemde olan tedarikte sıkıntılar yaşanıyor mu? sorusuna da şu cevabı verdi: “Tedarikte bazı sıkıntılar yaşanıyor tabii ki. Bu 2021 yılının ortasında ve sonlarında daha kendini hissettirdi. 2022 için, çok fazla problem olacağını zannetmiyorum. Tedarikçi çözüm ortaklarımızla, yöneticilerimizle diyalog halindeyiz. Otelcilerimiz ve otel yöneticilerimiz bu konuda önlemelerini alıyorlar.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizm gelirlerinde yüzde 122,4 artış

Döviz kurları ve maliyetlerde yükseliş

Döviz kurları ve maliyetlerdeki yükselişi de değerlendiren TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç “ Döviz kurlarının yükselmesi turizm sektörümüze biraz avantaj sağlıyor. Fakat bu girdi maliyetlerini arttırıyor. Satın alma maliyetlerimizi yükseltiyor. Fakat ona göre de gelir gider bütçe dengesini otellerimizde satın alma ve otel yöneticilerimiz yapıyorlar. Girdi maliyetleri arttığından dolayı buda önümüzdeki günlerde daha da düşeceğini umaraktan alımlarımızı bağlantılarımızı bu boyutta yapmaya çalışıyoruz.”diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizmi Türkiyesiz asla düşünemeyiz
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER