We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Aksu, “Turizmi 12 aya çıkarmadan istihdam sorunu çözülemez”

Aksu, “Turizmi 12 aya çıkarmadan istihdam sorunu çözülemez”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu, uzun yıllardır yaşanan turizmde kalifiye personel sorununda pandeminin etkisi ile tavan yaptığını dile getirdi. Aksu, ‘Turizm Meslek Yasası’na da dikkat çekti. Aksu, “Özellikle turizmde kalitenin düşmesi,her şey dahil sistemin başlaması ile turizm fakülte ve meslek liseleri örencilerinin sektöre olan ilgileri azaldı ve farklı sektörlere yönelmelerine neden oldu. En büyük etkenlerin başında yıllardır hep söylediğimiz ‘Turizm Meslek Yasası’nın olmaması. Bu yasa çıkmadığı taktirde çalışanların bu sektöre olan ilgisi daha da azalacaktır” dedi.
TUROYD Başkanı ayrıca şu ifadeleri kullandı:
“Şu an yatırımcıların kendi çerçevesinde ürettiği bir bakış açısı söz konusu..
Yatırımcı personele aidiyet duygusunu yaşatmalı ve hissettirmeli..
Bunun yanında devletin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan turizm sektöründe istihdama daha büyük destekler vererek turizmde istihdamın 12 aya çıkmasınını sağlaması gerekiyor.”

Yorum Yaz