ANTALYA KENT KONSEYİ, 5 AY SONUNDA TURİZMİ DEĞERLENDİRDİ

Sektörel Haberler 3 Haziran, 15:43'de eklendi

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu, “5 Ay sonunda Antalya turizmi” konulu toplantısını Kent Konseyi’nde gerçekleştirdi. Acenta yetkililerinin katılım gösterdiği toplantıda Antalya turizmindeki son durum ve yılsonu tahminleri analiz edildi.

kent-(3).jpg

kent-(1).jpg

Toplantı, Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz’un Almanya Parlementosu’nun sözde Ermeni Soykırımı kararına dair kınama bildirisini okuması ile başladı. Daha sonra Yavuz, acentalardan topladıkları turist verilerini paylaştı.

Sağlıklı veriye ulaşma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yavuz, “Ortada veri yok. Gelen turist hangi bölgeye gitti bilmiyoruz. Veriler tahminlerle yapılıyor. Ocak ayı itibari ile de Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün sitesinden 2016 yılı ile ilgili istatistikler verilmiyor. Sağlıklı verileri ancak havalimanlarından ve acentalardan elde etmeye çalışıyoruz. Bizim elde ettiğimiz verilere göre Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 45 düşüş var. Simülasyon verilerine göre ise 2016 yılında Antalya’ya 5 milyon 784 bin turist gelecek” dedi.
Antalya’nın 2016 kayıpları hakkında açıklamalarda bulunan acenta yetkilileri gelirlerdeki düşüşlerin turist sayısındaki düşüşten daha fazla olacağını söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.