ATOR BAŞKANI: RUSLAR 600-700 DOLAR HARCAMAYA HAZIR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 17 Ağustos, 13:47'de eklendi

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusların rublenin ani değer kaybı ve Türkiye ile Mısır gibi en önemli iki ülkenin kapatılması sebebiyle tasarruf yapma eğilimlerine rağmen tur paketi için kişi başına en fazla 600-700 dolar harcamaya hazır olduklarını kaydetti.

RUS
Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusların rublenin ani değer kaybı ve Türkiye ile Mısır gibi en önemli iki ülkenin kapatılması sebebiyle tasarruf yapma eğilimlerine rağmen tur paketi için kişi başına en fazla 600-700 dolar harcamaya hazır olduklarını kaydetti.Lomidze basın konferansında yaptığı açıklamada,

“Bu yazın ilk sonuçları bir hayli ümit verici. Türkiye ve Mısır gibi Rusların en çok sevdiği iki ülkenin kapatılması sebebiyle neredeyse diğer tüm ülkelerde artış yaşandı. Yunanistan, Kıbrıs, İspanya ve İtalya gibi Avrupa’nın Akdeniz kıyılarına yüksek talebi tüm sezon boyunca devam etti. Ayrıca Hırvatistan’a taleplerde de artış yaşandı” ifadelerini kullandı.

Tayland ve Vietnam’ın bu yazın en popüler ülkeleri

Lomidze, Güneydoğu Asya ülkelerinde “Rönesans” yaşandığını, Tayland ve Vietnam’ın bu yaz en popüler ilk 10 ülke arasında yer aldığını belirtti.

600-700 dolar harcamaya hazırlar

Ayrıca ATOR Başkanı Rus turistlerin tur paketi için kişi başına en fazla 600-700 dolar harcamaya hazır olduklarını da kaydetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.