AZUR AİR ÜÇ HAVALİMANINDA KESİN ŞAMPİYON

Sektörel Haberler 11 Ekim, 10:39'de eklendi

Azur Air Üç Hava limanında Kesin Şampiyon

En çok yolcu  Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarına gelen yolculara hizmet veren havalimanlarının 2018 in Ocak- Eylül dönemindeki yolcu kapasiteleri belli oldu. Gazipaşa, Dalaman ve Antalya Havalimanları’nın açıkladığı verilere göre, üç havalimanında da en çok turist taşıyan havayolu AZUR Air oldu.

azur air

Buna göre, AZUR Air, Antalya Havalimanı’na inen 28 havayolunun önüne geçerek yılın ilk dokuz ayında 600.000e yakın turist taşıdı.
Gazipaşa Havalimanı tarafından açıklanan verilere göre ise, AZUR air 80.000 in üzerinde yolcu taşıyarak kesin birinci oldu.

Çeşitli tatil destinasyonlarına charter ve tarifeli uçuşlar yapan AZUR Air Havayolları, 2016 da ve 2017 de Rusya’da “Yılın En Iyi Charter Havayolu” ödülünü aldı.
Istatistiklere göre 2017 yılında taşınan yolcu ve yapılan uçuş sayısı kriterlerine göre, AZUR Air Havayolları Rusya’nın en büyük charter havayoludur. Ayrıca AZUR Air, Rusya’da en geniş uçuş ağına sahip charter taşıyıcısıdır.

ANEX VE BENTOUR ” EN BÜYÜK 50 TUR OPERATÖRÜ ” LİSTESİNDE

Fvw’nin ‘En Büyük 50 Tur Operatörü’ araştırmasında Anex 49. Sırada listeye girdi. Anex ilk kez listeye girdi…
 Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nin geleneksel olarak her yıl hazırladığı tur operatörleri araştırması yayınlandı.
Daha önce Almanya ile sınırlı olarak yapılan araştırmaya bu yıl Almanca konuşulan Avusturya ve İsviçre de dahil edilerek genişletildi.
Müşteri ve cirolarına göre En Büyük 50 Tur Operatörünün belirlendiği araştırmaya göre iki Türk tur operatörü listeye girdi.
Listeye 49. Sıradan giren Anex Tour ise yalnız pazarındaki faaliyetinde 62 bin 300 müşteri ile 28.4 milyon Avro’luk ciro rakamına
ulaştı. Fvw araştırmasına göre tur operatörleri pazarının yüzde 57’si 7 grubun elinde bulunuyor.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.