BAKAN ERSOY: 2019’DA TANITIM İÇİN YENİ FON GELİYOR

Sektörel Haberler 6 Kasım, 11:40'de eklendi

BAKAN ERSOY: 2019’DA TANITIM İÇİN YENİ FON GELİYOR

WTM Londra  Fuarı yoğun bir katılımla kapılarını açtı. Sayın Bakan Mehmet Ersoy, fuarda 2019 yılına dair hedeflerini açıklayan bir konuşma gerçekleştirdi. Mehmet Ersoy İngiliz pazarında yüzde 35 civarında artış beklediklerini ifade ederek  “2019 yılında tanıtım için yeni bir fon geliyor “dedi.

WTM Londra Fuarına katılan Bakan Ersoy, 2018’de ziyaretçi sayısının 40 milyona ulaşacağını, 2019’da gelir artırmaya odaklanacaklarını açıkladı.

Londra WTM Fuarı’nda açıklama yapan Bakan Ersoy Türkiye turizmi açısından 2018’in çıkışın yakalandığı bir dönem olduğunu söyledi. Ve sözlerine şu ifadelerle devam etti.

“Batılı ülkelerde sayının çok hızlı şekilde artmaya başladığı bir dönem yaşıyoruz.  Özellikle İngiltere’den ülkemize gelen turist sayında büyük artışlar var. Bunu diğer sene için yapılan erken rezervasyon artışlarında da görüyoruz. Biz yüzde 35 civarında artış öngörmüştük. Ancak bu şartlarda bu sayıyı da geçeceğiz” dedi.

TANITIM İÇİN YENİ BİR FON GELİYOR

Bakan Ersoy ,Özel sektör turizm tanıtım ve yatırımlarında kendisini daha çok hissettireceğini açıkladı.  Türkiye Tanıtımı için yeni bir fon hazırlığı içinde olduklarının müjdesini de verdi. Bakan Ersoy;”Yılbaşına kadar özellikle Türkiye tanıtımı için yeni bir fonu oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu fon özel sektörü turizm tanıtım ve yatırımlarında kendisini daha çok güçlü kılacak.

2019’DA ZİYARETÇİ HEDEFİ 48 MİLYON TURİST

Ersoy; “Gelecek yıl içinde yüzde 23 oranında bir artış yaşanacağını düşünüyorum. Hedefimiz 48 milyon, inşallah bu hedefimize ulaşacağız. 2019 yılı için çalışmalarımız gelir artışlarını artırmak doğrultusunda olacak. Bu nedenle 2019 tanıtım politikamızı bu yönde belirledik. Konaklama dışında harcama yapacak üst geliri yüksek turistlere ihtiyacımız var. Bunlara ulaşmak için çalışmalar gerçekleştireceğiz.

NİTELİKLİ TURİST İÇİN ADIMLARI HEP BİRLİKTE ATALIM

Bakan Ersoy, nitelikli turisti çekebilmek için gerekli adımların hep birlikte atılması gerektiğini söyledi.  Bakan Mehmet Ersoy, “Kriz durumlarından maalesef fiyatı kırmakçok kolay, fiyatı sonra tekrar yukarı çıkarmak ise yıllarımızı alabiliyor. Bu acemi yöntemleri terk etmemiz gerek. Yılbaşı itibarıyla tekrar bireysel tanıtıma start vereceğiz. Nokta nokta operasyonel tanıtıma önem vereceğiz. Yılbaşından itibaren özellikle İngiltere ve Almanya ana temsil noktalarımızı oluşturacağız. Daha sonra buna Rusça konuşan ülkeleri ve Arap ülkelerini de ilave edeceğiz.

LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ÜMİT YALÇIN VERDİĞİ RESEPSİYONLA TÜRK TURİZMCİLERİ KONUTUNDA AĞIRLADI

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.