Belçika’nın Ünlü Kenti Turist Sayısını Azaltıyor

Sektörel Haberler 5 Temmuz, 14:14'de eklendi

Belçika’nın Ünlü Kenti Turist Sayısını Azaltıyor

Brugge şehrine seyahat eden turist sayısının orada yaşayan kişi sayısının neredeyse 3 katı olduğunu ifade eden Brugge Belediye Başkanı Dirk De Fauw, yaşanan zorluklar sebebiyle günlük ziyaretçi sayısında kısıtlamalara gidilmesi gerektiğini belirtti.

belcikanin

Yolcu gemilerine de kısıtlama getiren Fauw, gelecek gemilerin şehrin yoğun olduğu hafta sonu yerine hafta içi yanaşmalarını talep etti.

 

Turistik mağazalar da gündemde

Diğer taraftan, Brugge halkı şehirin merkezinde sadece turistik mağazaların yer almasından da rahatsız. Halk günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını, şehir merkezinin turistik mağazalar tarafından ele geçirildiğini ifade ediyor.

 

Avrupa şehirlerinde turist rahatsızlığı

Barselona’da da halk, zaman zaman yoğun turistik ziyaretlere tepki gösteriyor. Dünyanın en popüler turistik şehirlerinden biri olan İtalya’nın başkenti Roma’da belediye, turist otobüslerinin kent merkezine girişini yasaklama kararı almıştı. Roma aynı zamanda yeni kurallarla sıkı önlemler getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de Alman Turistler 740$ Harcadı, Ya Diğerleri?..

Mastercard tarafından yayımlanan raporda “Play”e göre eğlence amacıyla seyahat edilen şehirler arasında, Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Punta Cana, geçen sene olduğu gibi bu sene de ilk sırada yer aldı.

Değişik lokasyonlar arayan doğa ve macera tutkunları Punta Cana’nın ardından sırasıyla Tunus’un Djerba ve Japonya’un Hokkaido şehirlerini tercih etti. Listede dördüncü ve beşinci sıralarda Meksika’da bulunan Riviera Maya ve Peru’da bulunan Cusco yer alıyor. Aynı zamanda listede İspanya’dan Palma de Mallorca, Endonezya’dan Bali ve Amerika’dan Honolulu bulunuyor.

Verilere göre, Türkiye turizm alanında büyümeye devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde yabancı kartlarla yapılan harcamalar 2018 yılına göre yüzde 76 artarak 18,5 milyar liraya ulaştı. 740 dolar ile Alman turistler ilk sırada yer alırken, onu 657 dolar ile Hollandalılar, 602 dolar ile İngilizler, 390 dolar ile Ruslar takip ediyor. Türkiye’de yapılan toplam harcamalardan Suudi Arabistanlı turistler aldığı yüzde 7,0 pay ile Rusya’dan sonra geliyor. Harcamalardaki artış oranları açısından bakıldığındaysa İngiltere başı çekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.