We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Böcek, “Turizm tarımsız, tarım turizmsiz olmaz”

Böcek, “Turizm tarımsız, tarım turizmsiz olmaz”

Akdeniz Turistik İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) NG Hotel Phaselis’de gerçekleştirilen Ağustos ayı yemeğine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, turizmcilere kentte yapmakta oldukları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kentin en önemli iki sektörü olan tarım ve turizm konusunda önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Başkan Böcek, “Sizlerle beraber uzunca yıllardır bir tarafta siyaset bir tarafta turizm ile ilgili yurt içi, yurt dışı çalışmalarda fuarlarda buluştuk. Turizm sektöründen arkadaşlarımız ve ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızla Antalya Turizm Birliği’ni kurduk. Yurt içi ve yurt dışında tanıtım çalışmalarını birlikte yürütüyoruz” dedi.

Festivaller kenti Antalya

Antalya’nın kültür ve sanat şehri olması ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Böcek, 1-3 Eylül tarihlerinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Foodfest Antalya Gastronomi Festivali ile ilgili de bilgi verdi. “Turizm tarımsız, tarım turizmsiz olmaz” diyen Başkan Böcek kentin festivalleriyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Festivalin geçen yıl 800 bin ziyaretçisi oldu. Altın Portakal Film Festivalimizin bu yıl 60’ıncısını yapıyoruz. 23’üncüsünü yaptığımız Piyano Festivali var. Sadece iki festival vardı Antalya’da. Bizler de Antalya’mızı kültür sanat şehri yapmak için yapmamız gerekenleri yapıyoruz. Okumak lazım sloganıyla yola çıktığımız Türkiye’de belediye eliyle yapılan en büyük kitap fuarı olan Antalya Kitap Fuarı’nın da bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştireceğiz. Bu fuar 1 Milyon 900 ziyaretçisi olan son derece önemli bir fuardır.”

Başkan Muhittin Böcek’in konuşmasının ardından, AKTOB üyeleri barkovizyonda 2.Foodfest Antalya Gastronomi Festivali’nin tanıtım filmini izlediler.

Yorum Yaz