CAPPADOX, 5 MİLYON LİRALIK EKONOMİ YARATACAK

Sektörel Haberler 6 Nisan, 10:18'de eklendi

Mayıs ayında Kapadokya’da yapılacak olan kültür, doğa, müzik, çağdaş sanat ve gastronomi festivali Cappadox’a Brezilya, Meksika ve Japonya gibi okyanus aşırı ülkelerden gelen turistler ilgi gösterecek. Yetkililer festivalin Kapadokya’da 5 milyon liralık bir ekonomi yaratacağını öngördüklerini belirttiler.

KAPADOKYA

Pozitif Live’ın tasarladığı festivalin çağdaş sanat küratörlüğünü Fulya Erdemli, gastronomi bölümünün öncülüğünü de ünlü şef Maksut Aşkar yapıyor. ‘Kapadokya insanda adeta bir başka dünya hissi yaratıyor’ diyen Pozitif Live’ın ortaklarından Cem Yegül, Kapadokya’da müziğin yanı sıra çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinliklerinin bir arada olacağını söyledi. Bu yıl birincisi yapılacak festival yurtdışından katılımcılara ulaşmayı, uluslararası festival takvimine girmeyi amaçlıyor.

Hürriyet gazetsinden Elif Ergu’nun haberine göre, mayıs ile eylül ve ekim ayları, Kapadokya’da turizmin en yoğun olduğu dönem. Özellikle Brezilya, Meksika ve Japonya gibi okyanus aşırı ülkelerden gelen turistlerin ilgi gösterdiği Kapadokya 1985’ten beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Cappadox kapsamında 7 bin bilet satışa sunuldu. Yegül, Cappadox’un kendi etkinliklerinin yanı sıra vesile olduğu konaklama ve ulaşım gibi tüketim kalemleriyle birlikte Kapadokya’da 5 milyon liralık bir ekonomi yaratacağını öngörüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.